25.10.2021, 12:37 | czytano: 2570

Nowotarscy modelarze lotniczy klasy F1E w czołówce Mistrzostw Polski

arch. zawodników
W Toszku obok Gliwic rozegrano Mistrzostwa Polski modeli szybowców wolnolatających unoszących się na zboczach gór - tzw. magnesów. Nowotarscy modelarze również w tym roku w sportowej rywalizacji pokazali się z bardzo dobrej strony potwierdzając, że stanowią ścisłą czołówkę krajową.
Zawody rozgrywano w klasyfikacji indywidualnej Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych oraz dodatkowo w klasyfikacji Kobiet. Jednocześnie prowadzona była klasyfikacja drużynowa. W zawodach brało udział 54 zawodników.
Największy sukces zawodników z Nowego Targu w tegorocznych Mistrzostwach Polski to Vice-mistrzostwo Polski w klasyfikacji Kobiet wywalczone przez Zosię Jarkiewicz - jedyną kobietę w nowotarskiej ekipie. Zwyciężyła Iga Gozdek z Gliwic.


W klasyfikacji Juniorów świetnie latający i prowadzący przez większą część zawodów Maciej Zubek ostatecznie zajął miejsce 4. Jego koledzy Antoni Długopolski miejsce 5 a Piotr Bryja, ubiegłoroczny Mistrz Polski w wyniku pechowej kolizji z linia energetyczną miejsce 11.

Mistrzem Polski Juniorów został Franciszek Krakowczyk z Rybnika.

Drużynowo Juniorzy z Nowego Targu zajęli 2 miejsce na podium z tytułem Vice - Mistrzów Polski.

W klasyfikacji Seniorów Piotr Jarkiewicz zajął 4 miejsce, przegrywając miejsce na podium zaledwie o 2 sekundy (łączny czas lotów w zawodach to 14 minut).
Kolejni seniorzy z Nowego targu to Stanisław Bocheński miejsce 10 oraz Bogusław Kudas miejsce 14.
Mistrzem Polski został Wiesław Moj z Rybnika. Drużynowo Seniorzy zajęli 3 miejsce na podium.


Wszyscy zawodnicy z Nowego Targu są członkami sekcji modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ. Juniorzy dodatkowo biorą udział w zajęciach prowadzonych przez Bogusława Kudasa w pracowni modelarskiej działającej przy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
alik26.10.2021, 09:41
Super.
lotnik25.10.2021, 15:08
Gratulacje :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl