11.11.2021, 15:29 | czytano: 596

Warsztaty rękodzieła w Szczawnicy

Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" zaprasza mieszkańców na warsztaty rękodzielnicze, które odbędą się w 15-16, 22-24 i 29 listopada od godz. 16:00 w budynku OSP w Szczawnicy.
Warsztaty prowadzone są w ramach projektu pn. „RĘKODZIEŁO – Tradycje regionu pienińsko - gorczańskiego" który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Mecenat Małopolski.
Zajęcia warsztatowe w Szczawnicy będą dotyczyć tematyki - rzeźba w drewnie. Warsztaty mają na celu rozwijanie pasji, pobudzenie aktywności twórczej i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców regionu pienińsko – gorczańskiego. Warsztaty poprowadzi znany i ceniony twórca ludowy Marek Dziedzina. Od 2015 r. zajmuje się rzeźbą. Przejął warsztat po swoim wuju Henryku Zachwiei. Na swoim koncie ma już ok. 300 rzeźb. W 2018 r. za pracę „Chrystus w koronie” zdobył pierwszą nagrodę w pokonkursowej wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. W swoich rzeźbach chce wyrazić ducha góralszczyzny poprzez wykorzystywanie symboli typowych dla sacrum, przyrody, legend i historii Pienin. Jego hobby to muzyka, ogrodnictwo i kulturystyka

Formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie internetowej LGD: www.leadergorce-pieniny.pl ,

Więcej informacji pod nr tel. 789 304 706.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl