22.11.2021, 10:12 | czytano: 2672

Spotkanie prezesów Związku Podhalan z różnych stron świata

Takie spotkania odbywają się rzadko, ale wczorajsze pokazało, że są potrzebne. - Przez pandemię nie możemy się spotykać i odwiedzać podczas ważnych uroczystości, jednak kontakt wciąż pozostał. 21 listopada przedstawiciele Związków Podhalan z Kanady, Austrii, Polski, Ameryki Północnej i Anglii połączyli się przez łącze internetowe, by wspólnie wymienić się informacjami i planami na najbliższy, pandemiczny czas - informuje Zarząd Główny Związku Podhalan.
Podczas spotkania obecni byli: Andrzej Chudoba – prezes ZP w Austrii, Klaudia Mielczarek – sekretarz ZP w Austrii, Agnieszka Zagórska – prezes ZP w Kanadzie, Stanisława Szymala – sekretarz Generalny ZP w Kanadzie, Dorota Leja – zastępca sekretarza ZP w Kanadzie, Magdalena Nowak – skarbnik ZP w Kanadzie, Julian Kowalczyk – prezes ZP w Polsce, Piotr Gąsienica – wiceprezes ZP w Polsce, Paulina Kowalczyk – kierownik biura ZP w Polsce, Stanisław Sarna – prezes ZP w Północnej Ameryce, Jan Król - wiceprezes ZP w Północnej Ameryce, Dominika Rzadkosz – prezes ZP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Krzysztof Kordaczka - członek ZP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Podczas spotkania poruszony został temat odsłonięcia Pomnika Matki Władysława Orkana w Pcimiu, które planowane jest na 29 maja przyszłego roku oraz zbiórki środków na renowację Domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej. -
Efektem wczorajszej rozmowy będą kwartalne spotkania online przedstawicieli Związków Podhalan oraz zaplanowane wspólne kolędowanie 23 stycznia 2022r - informuje związek.

oprac. r/ ZGZP
Może Cię zainteresować
komentarze
z tutela23.11.2021, 13:14
A prezes pochwalił się rekolekcjami 2020 ? Pochwalił się ile osób uciekło ze ZP ?
chowaniec22.11.2021, 11:15
Ej chłopy, ale news :))
Czyli na poziomie światowym22.11.2021, 11:14
przedyskutowano wszystkie wyzwania przed jakimi stanął w kryzysie społecznym, politycznym i ekonomicznym Związek Podhalan. Zapomniano omówić kolejnej ociekającej wazeliną listy do przyznania honorowego członkostwa władzy cywilnej i kościelnej na poziomie ogólnokrajowym oraz powiatowym. Zamykamy nasz teatrzyk tralla, tralalla, lala.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl