16.12.2021, 07:34 | czytano: 1012

Amator Zbrodni - najnowsza książka Mariusza Koperskiego

Wydawnictwo Astraia zaprasza na promocję najnowszej książki Mariusza Koperskiego "Amator Zbrodni". Spotkanie odbędzie się w zakopiańskiej kawiarni Kmicic (ul. Staszica 11a) w czwartek 16.12 o godz. 18.
O książce:
Trudno być kobietą na Podhalu. Jeszcze trudniej być tu policjantką detektywem. Zwłaszcza jeśli jest się kimś tak delikatnym i wrażliwym jak Ewa Konarska. Ale ona jest także bardzo ambitna. I wreszcie osiąga swój cel. Po latach ciężkiej pracy i znoszenia upokorzeń otrzymuje swoją szansę. I od razu zostaje rzucona na głęboką wodę. Braki kadrowe w policji powodują, że musi zając się trudną sprawą podpalenia starego hotelu w centrum Zakopanego i odnalezionych w budynku zwłok. Ofiarą okazuje się być Łukasz Ruben, specjalista od PR, który wspierał jednego z kandydatów w zakończonych niedawno wyborach na burmistrza. Chcąc nie chcąc Ewa będzie musiała się więc zanurzyć się w świat lokalnych rozgrywek politycznych.

Od początku wszystko układa się dla niej źle. W tajemniczych okolicznościach zostaje postrzelony jej partner Andrzej Lenart, także młody, niedoświadczony policjant. Leży w śpiączce i walczy o życie. Wiemy, że Ewa ma w tej sprawie coś do ukrycia, coś co by ja pogrążyło, ale zamierza do końca walczyć o swoją karierę. Ciągnie się za nią też plotka, że przyczyniła się do śmierci swojego męża, który ją katował. Do tego dochodzi presja ze strony matki, która nigdy do końca nie pogodziła się z tym, że córka postanowiła zostać policjantką i stopniowo się emancypuje.

Materiał prasowy
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ktt16.12.2021, 08:06
"Trudno być kobietą na Podhalu"... Na Podhalu w większości przypadków tak naprawdę baby trzymają rodziny i gospodarstwa w garści, podejmują decyzje w rodzinie, prowadzą biznesy... Patologiczne rodziny (katowanie bohaterki przez męża, toksyczna matka bohaterki) niestety trafiają się wszędzie. Na Podhalu na pewno nie ma ich więcej niż gdzie indziej. Książka tendencyjna, utrwalająca jakieś wyimaginowane stereotypy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl