09.01.2022, 16:22 | czytano: 2034

Śpiskie Zwyki

32. Śpiskie Zwyki w tym roku będą miały formułę online, a Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy czeka na nagrania do 30 stycznia br.
„Śpiskie Zwyki” to dwudniowy konkurs, który składa się z konkursów: gawędziarzy, solistów - skrzypków, solistów – śpiewaków, mistrz-uczeń w śpiewie, mistrz - uczeń w grze na skrzypcach, grup śpiewaczych oraz prezentacji zwyczajów i obrzędów kultywowanych na Spiszu przez zespoły regionalne.
Celem spotkań jest kultywowanie oraz popularyzowanie tradycji gawędziarstwa, śpiewu i gry na instrumentach ludowych.

Każda instytucja (szkoła, zespół regionalny) może zgłosić maksymalnie 3 uczestników w każdej kategorii wiekowej. Do konkursu grup śpiewaczych można zgłosić tylko jedną grupę z danej instytucji w każdej kategorii wiekowej. W kategoriach: mistrz-uczeń w śpiewie, mistrz - uczeń w grze na skrzypcach, mistrz może wystąpić maksymalnie z dwoma uczniami.

Warunkiem udziału jest przesłanie lub dostarczenie nagrania, wraz z kartą zgłoszeniową oraz klauzulą dotyczącą praw autorskich na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy w nieprzekraczalnym terminie do 30 stycznia.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
góral11.01.2022, 16:52
Lk mocie racje wójcie Jakubie bo disco już było na Spiskim wielkim graniu ! Było ale się zmyło ! Tu podobnie kasa duża a kultura w lesie . Tak to jest z tym nadętym , zadufanym towarzystwem ! Takiego czego w gminie jeszcze nie było ciężkie klimaty nie było ale jest !
co dalej?11.01.2022, 09:52
Oj nie da się ukryć że atmosfera jest ciężka w tej Gminie turystyka leży i kwiczy , kultura raczkuje , inwestycje chybione , Wójt nie ma pomysłów , wysoka rada to zbierania ludzi bezradnych itd. p.Dziuban co prawda wyremontował GOK to fakt . Czy dom kultury tętnił życiem tego nie wiem . Wiem jednak że na dzień dzisiejszy to jest tylko przeżeranie przez gminę pieniędzy podatnika ! A gmina jest w czarnej ech lepiej nie mówić !
Lk10.01.2022, 18:34
Ej żebyś wiedział/wiedziała jak bardzo się mylisz, ale siedź se dalej w swoim dołku jak tam ciepło. Nie mam zamiaru nic udowadniać.
Klimat taki mamy i się go trzymamy10.01.2022, 17:35
@Lk -/.../ kulturalnie się przedstaw przynajmniej żeś sposok,/.../ Pan Wójt Dziuban , to zatrudniał do kultury ludzi kompetentnych , przygotowanych do fachu i robili wspaniałe imprezy na które zjeżadżały osoby z całej Gminy , a nawet z dalszych okolic , nie wskazując na turystów , którzy w tym czasie brali urlopy , na te imprezy .Obecny wójt to ani pojęcia o miejscowej kulturze , gwarze spiskiej nie ma nawet bladego ,żeby nie powiedzieć zielonego pojęcia /.../ To trzeba Podhale, Spisz i Orawę znać , trzeba się tu wychować i krowy tu paś,.A ty Lk takiś sam nowiś jako i ten wójt .
Lk09.01.2022, 20:02
Zwyki i Watra to sztandarowe imprezy i oczywiście że wrosły w tradycję, nie można i nie wolno się ich pozbyć, bo to dzięki nim jest możliwość zaprezentowania szerszej publiczności pięknego spiskiego folkloru i tradycji. I niby powinno się je zlikwidować i w to miejsce wprowadzić coś nowego? Może festiwal disco?
Jakie to niby te imprezy Dziuban organizował, czekam na odpowiedź malkontenta.
ciężka atmosfera i ciężkie klimaty09.01.2022, 18:47
Kiedyś jak wójtem był Pan Dziuban , to było wiele imprez, dom kultury tętnił życiem , a za tego wójta to tylko takie już po 20 lat imprezy , praktycznie to wójt powiela stare wyświechtane wzorce, żadnej inwencji nie ma w tej artystycznej dziedzinie . Spoczęli całkowicie na laurach , a w zimie to całkowity marazm panuje na tej spiskiej ziemi . Widać ,że wójt ze świata nie czuje tego charakteru spiskiego , nic nie wymyśli nowego , albo stare , albo nic. Gdy się ludzie pobawią jak do drzewiej bywało , to i chęć do roboty jest i zawsze służyło lepszej pracy i lepszej atmosferze w pracy, a nie takiemu nadętemu towarzystwu i zadufanej atmosferze . W tej gminie nigdy tak nie było .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl