11.01.2022, 16:00 | czytano: 1229

Styczniowa premiera w "Rabciu"

Tradycyjnie na początek roku Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju przygotował premierowe przedstawienie. 14 stycznia o godz. 17:00 na scenie przy ul. Orkana zaprezentuje spektakl pt. "Piękna i bestia".
"Piękna i Bestia” , czy jest ktoś, kto nie zna tej bajki o pięknej i dobrej córce, która poszła do pałacu Bestii, aby w ten sposób ratować życie Ojca? Jeśli nawet znacie tę bajkę, to musicie koniecznie zobaczyć przedstawienie w TEATRZE ,,RABCIO" ! Jest wyjątkowe, inne, piękne, kolorowe i pełne tajemniczych postaci. Kim jest straszna BESTIA? Czy pożre Piękną? Ale po kolei. .. Widzimy pławiącą się w dostatku rodzinę bogatego KUPCA, który w czasie burzy morskiej traci wszystkie swoje statki wraz z towarem na pokładzie. Rodzina w jednej chwili ubożeje i przyzwyczajone do zbytku DWIE CÓRKI I SYN muszą przeprowadzić się wraz z ojcem do ubogiej chatki. Pewnego dnia Ojciec dostaje wiadomość, że jednak jeden jego statek ocalał i musi szybko przyjechać do miasta, zanim źli ludzie rozkradną i rozprzedadzą jego ładunek. Pełen nadziei Ojciec wyrusza do miasta, ale niestety przybywa za późno ... Kiedy zrozpaczony wraca do domu wraz ze swoim KONIEM, błądzi w lesie i trafia do pałacu straszliwej BESTII. Widząc piękną czerwoną RÓŻĘ zrywa ją dla PIĘKNEJ i tu zaczynają się kłopoty. BESTIA za karę chce go zjeść! Ale widząc po pewnym czasie widząc, jak bardzo OJCIEC tęskni za dziećmi - wypuszcza go w zamian za przysłanie do PAŁACU jednej z CÓREK. PĘKNA tak bardzo kocha ojca, że decyduje się pojechać za niego do pałacu BESTII. Ogromny, ziejący ogniem KOŃ BESTII wiezie ją do pałacu. PIĘKNA wędruje po tajemniczych pokojach, trafia do Komnaty Luster, Komnaty Harmonii i Komnaty Klaunów...
Inne przygody PIĘKNEJ, spotkanie z samym przerażającym BESTIĄ i co z tego wyniknie- zobaczycie sami na scenie Teatru „RABCIO”

Jedno Wam mogę zdradzić, historia skończy się szczęśliwie, zwycięży DOBRO, PIĘKNO i MIŁOŚĆ, a słowa NIEZNAJOMEGO: „NIE PATRZ OCZYMA ALE SERCEM” - warto zapamiętać i kierować się nimi w życiu.

„Piękna i Bestia”

autor – Laurence Boswell

przekład – Klaudyna Rozhin

inscenizacja i reżyseria – Andrzej Rozhin

scenografia – Ewa Kochańska – Gołoś

muzyka – Janusz Grzywacz

teksty piosenek - Jerzy Szpyra
ruch sceniczny – Marzena Biesiadecka

asystent reżysera – Piotr Serafin

Obsada: Filip Bochenek –Brat, Koń Bestii; Krystyna Kachel –Wróżka – Wiedźma, Biały Koń , Matka; Ewelina Klocek – Siostra II , Pokojówka; Agnieszka Kwiatkowska – Siostra I , Sługa Bestii; Łukasz Łęcki – Bestia – Książę; Urszula Tylek – Piękna; Piotr Serafin – Ojciec; Krystyna Kachel, Filip Bochenek, Ewelina Klocek, Łukasz Łęcki, Agnieszka Kwiatkowska - Dwór Bestii

dekoracje, kostiumy: Janina Handzel-Karpus; Grażyna Habieda; Piotr Piotrowski; Eliza Wtorkiewicz-Kaleta

dźwięk: Gabriel Gacek

światło: Bogusław Handzel

operator: Piotr Świerczek

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl