28.01.2022, 16:13 | czytano: 725

Biblioteczne propozycje na ferie

NOWY TARG. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w trakcie ferii zimowych, czyli od 17 do 29 stycznia - zorganizowano się cykl wydarzeń dla dzieci i młodzieży.
Dla młodych czytelników przygotowano gry i zabawy edukacyjno-animacyjne, aktywizujące i integrujące ich uczestników. W Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Kolejowej 23 młodzież i starsze dzieci aktywnie rozwiązywały intrygujące zagadki podczas „Śledztwa w bibliotece”. Każda zakończona sukcesem akcja detektywistyczna była nagrodzona drobnym upominkiem.
Powodzeniem cieszyły się również „nieśmiertelne” gry planszowe, przy których chętnie spędzali czas zarówno starsi , jak i młodsi czytelnicy.

Najmłodsi czytelnicy aktywnie i z pełną pasją uczestniczyli w „Kosmicznych feriach” czyli warsztatach literacko- plastycznych przygotowanych w Filii nr 1 biblioteki przy al. Kopernika 12.


Pełny odlot w kosmos gwarantowała rakieta z balonowymi silnikami, którą zbudowały same dzieci w trakcie zajęć, a następnie zajęły się łazikiem, by bezpiecznie wylądował na powierzchni Marsa.

Dzieci stworzyły także własne planety oraz makiety przedstawiające nasz układ słoneczny. Miały także okazję wyświetlić rozszerzoną rzeczywistość książek o kosmosie, wykorzystując tablety by poznać układ słoneczny z innej perspektywy.
Były to zajęcia stymulujące kreatywność, umożliwiające rozwijanie zdolności, a jednocześnie przyswajanie wiedzy w formie dobrej zabawy.
Wszystkie zorganizowane przez bibliotekarzy zajęcia z pewnością podniosły poziom kompetencji twórczych i kulturowych uczestników.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl