28.01.2022, 17:20 | czytano: 951

Luty w Kościelisku - zapowiedź wydarzeń

W lutym w Gminie Kościelisko przygotowano kilka ciekawych wydarzeń o różnym charakterze. Są propozycje kulturalne i sportowe, kameralne i te nieco większe, pojedyncze i cykliczne.
W najbliższy piątek - jeszcze na zakończenie stycznia - spotkanie on-line z Mariuszem Koperskim - "Od Columbo do Karpiela" - 28 stycznia, godz. 18:00.
Mariuszem Koperskim, autor kolejnej części cyklu Zakopiańska Powieść kryminalna. Urodził się w 1968 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Niemal od 30 lat mieszka i pracuje w Kościelisku i Zakopanem. Jest absolwentem filologii germańskiej, literaturoznawcą i pedagogiem, a od kilku lat pracuje w samorządzie. Autor cyklu książek Zakopiańska Powieść Kryminalna, w której ukazały się: Śmierć samobójcy, Po własnych śladach, Giełda Milionerów oraz wydana w 2020 roku Amator Zbrodni.

Przed nami też Parada Gazdowska na Polanie Sywarne. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 6 lutego od godz. 12:00.

Parada Gazdowska to tradycyjne, widowiskowe zmagania w skiringu, ski-skiringu i kumoterkach oraz paradny przejazd gazdów w zaprzęgach konnych. Zgłoszenia uczestników do parady i poszczególnych konkurencji będą przyjmowane od godziny 10.30 do 11.30 w miejscu wydarzenia na Polanie Sywarne w Kościelisku.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 18 20 70 051.
W lutym czeka nas także Walentynkowy bieg Narciarski Parami oraz kilka wystaw. Szczegóły na plakacie.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl