04.02.2022, 11:06 | czytano: 1448

Nowe premiery w Kinie MCK

NOWY TARG. Od 4 lutego Miejskie Centrum Kultury zaprasza na dwie nowe premiery do Kina Miejskiego. To „Wiki i jej sekret” - opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię oraz „Król Internetu” - historia o tym co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo.
Bilety w cenie 18zł normalny i 16zł ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci).
Wiki i jej sekret /Mystere/, reż. Denis Imbert, prod. Francja 2021, 87’, od 6 lat

4 lutego (piątek) godz.18.00

6 lutego (niedziela) godz.17.00

8 lutego (wtorek) godz.18.00

10 lutego (czwartek) godz.18.00

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią.

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Król Internetu / Mainstream/, reż. Gia Coppola, prod. USA, 2020, 94’, od 15 lat, napisy
4 lutego (piątek) godz.20.00

6 lutego (niedziela) godz.19.00

8 lutego (wtorek) godz.20.00

10 lutego (czwartek) godz.20.00

Film wyreżyserowany przez Gię Coppolę – wnuczkę słynnego Francisa Forda Coppoli („Czas Apokalipsy”, trylogia „Ojciec Chrzestny”) oraz bratanicę uznanej reżyserki Sofii Coppoli („Między słowami”). W głównej roli wystąpił Andrew Garfield – znany z roli Człowieka-Pająka w takich filmach jak „Niesamowity Spider-Man” czy w ostatnim międzynarodowym hicie kinowym – „Spiderman: Bez drogi do domu”. Na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke – gwiazda bijącego rekordy popularności serialu „Stranger Things” oraz ostatniego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”, a także Jason Schwartzman, jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona. Światowa premiera „Króla Internetu” odbyła się podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka.

mat. pras., opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl