07.02.2022, 11:36 | czytano: 884

Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim (zdjęcia)

zdj. pieniny24
W niedzielę, przy doskonałych warunkach narciarskich uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności szusowania podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.
W tegorocznych sportowych zmaganiach wzięło udział 73 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:
Grupa I – klasy I-II
Grupa II – klasy III-IV
Grupa III – klasy V-VI
Grupa IV – klasy VII-VIII
Grupa V - szkoły średnie

O lokatach zajmowanych przez poszczególnych zawodników decydował czas przejazdu.
Zgodnie z opracowanym regulaminem zawodów zwycięzcy od I do V miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zawodnicy zajmujący od I do III lokaty otrzymali dodatkowo bony podarunkowe do realizacji w Sklepie Firmowym 4F w Szczawnicy oraz medale ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Ponadto najlepszy zawodnik w danej grupie wiekowej otrzymał puchar Burmistrza za najlepszy wynik w określonej kategorii.

Najlepszym zawodnikiem całego, rozgrywanego Pucharu został Denis Madeja z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, który podczas tegorocznej edycji zawodów, uzyskał najlepszy czas (31,78), zaś najlepszą zawodniczką została Ewa Gacek z Międzynarodowej Szkoły Europejskiej w Warszawie z czasem (33,57) i tym samym otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe statuetki. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali przedstawiciele Sekcji Operacyjnej GOPR ze Szczawnicy.

Wyniki:
Grupa I – klasy I-II Dziewczęta
I. Zofia Szczepaniak
II. Lena Mężyk
III. Alicja Nosal
Grupa II – klasy III-IV Dziewczęta
I. Kamila Ziemianek
II. Lena Sułek
III. Emilia Majerczak
Grupa III – klasy V-VI Dziewczęta
I. Karolina Ziemianek
II. Karina Zachwieja
III. Łucja Waligóra
Grupa IV – klasy VII-VIII Dziewczęta
I. Ewa Gacek
II. Samanta Sułek
III. Wiktoria Słowik
Grupa V - szkoły średnie Dziewczęta
I. Klara Kołodziejska
II. Emilia Majerczak
Grupa I – klasy I-II Chłopcy
I. Mateusz Kot
II. Mikołaj Wiercioch
III. Michał Lewoniec
Grupa II – klasy III-IV Chłopcy
I. Jakub Gacek
II. Bartosz Teul
III. Jan Hamerski
Grupa III – klasy V-VI Chłopcy
I. Michał Niegłos
II. Colin Karayaprak
III. Mikołaj Fryźlewicz
Grupa IV – klasy VII-VIII Chłopcy
I. Maciej Styrylski
II. Tomasz Szczepaniak
III. Łukasz Gabryś
Grupa V - szkoły średnie Chłopcy
I. Denis Madeja
II. Paweł Poremba
III. Paweł Symela

jd / UMiG Szczawnica
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl