07.02.2022, 11:36 | czytano: 1673

Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim (zdjęcia)

zdj. pieniny24
W niedzielę, przy doskonałych warunkach narciarskich uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności szusowania podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.
W tegorocznych sportowych zmaganiach wzięło udział 73 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:
Grupa I – klasy I-II
Grupa II – klasy III-IV
Grupa III – klasy V-VI
Grupa IV – klasy VII-VIII
Grupa V - szkoły średnie

O lokatach zajmowanych przez poszczególnych zawodników decydował czas przejazdu.
Zgodnie z opracowanym regulaminem zawodów zwycięzcy od I do V miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zawodnicy zajmujący od I do III lokaty otrzymali dodatkowo bony podarunkowe do realizacji w Sklepie Firmowym 4F w Szczawnicy oraz medale ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Ponadto najlepszy zawodnik w danej grupie wiekowej otrzymał puchar Burmistrza za najlepszy wynik w określonej kategorii.

Najlepszym zawodnikiem całego, rozgrywanego Pucharu został Denis Madeja z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, który podczas tegorocznej edycji zawodów, uzyskał najlepszy czas (31,78), zaś najlepszą zawodniczką została Ewa Gacek z Międzynarodowej Szkoły Europejskiej w Warszawie z czasem (33,57) i tym samym otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe statuetki. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali przedstawiciele Sekcji Operacyjnej GOPR ze Szczawnicy.