25.02.2022, 10:04 | czytano: 955

Nowe filmy w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Japoński melodramat „W pętli ryzyka i fantazji” i brytyjski kryminał „Śmierć na Nilu” to nasze nowe propozycje filmowe od 25 marca w Kinie MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37). Pierwszy z filmów zdobył Nagrodę Grand Prix Jury – Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, drugi to ekranizacja bestselerowej książki Agathy Christie z Herculesem Poirot w roli głównej.
Szczegółowy pokaz projekcji:
W pętli ryzyka i fantazji

Rohmerowski z ducha, ale noszący wyraziste piętno stylu Ryusuke Hamaguchiego film składa się z trzech nowel, z których każda krąży wokół kwestii przypadku. Fortuna – jak wiadomo – kołem się toczy i nie inaczej dzieje się w filmie Japończyka. Bohaterki "W pętli ryzyka i fantazji" wciąż powracają : do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction.

W pętli ryzyka i fantazji /Guzen to Sozo/, reż. Ryusuke Hamaguchi, prod. Japonia 2020, 121’, od 15 lat, napisy
25 lutego (piątek) godz.18.00
27 lutego (niedziela) godz.17.00
1 marca (wtorek) godz. 18.00
3 marca (czwartek) godz.20.30

Śmierć na Nilu
Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

Śmierć na Nilu /Death on the Nile/, reż. Kenneth Branagh, prod. Wielka Brytania, USA, 2022, 127’, od 15 lat, napisy
25 lutego (piątek) godz.20.30
27 lutego (niedziela) godz.19.30
1 marca (wtorek) godz. 20.30
3 marca (czwartek) godz.18.00

MCK, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl