27.02.2022, 14:16 | czytano: 1748

V Koncert Noworoczny w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. pieniny24
W sobotni wieczór szczawniccy melomani przybyli do Dworku Gościnnego. Właśnie tam odbył piąty już Koncert Noworoczny, na który zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz rodzina Państwa Mańkowskich. Na scenie koncertowej wystąpiła Royal Vienna Orchestra z programem pn. „Vivat Opera, Vivat Operetka”.
Gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda oraz przedstawicielka właścicieli Dworku Gościnnego rodziny Państwa Mańkowskich - Jolanta Gawrys.
Przed koncertem głos zabrał Senator – Jan Hamerski, podkreślając trudną sytuację na Ukrainie oraz apelując do mieszkańców Szczawnicy o pomoc uchodźcom wojennym.
Program wykonany został przez orkiestrę pod batutą Bartka Olejnika, solistów i baletu. Na scenie miała wystąpić także orkiestra i soliści Narodowego Teatru Lwowskiego, ale niestety sytuacja, która aktualnie ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów na to nie pozwoliła.

Program sobotniego koncertu złożony był z najpopularniejszych hitów operetkowych i operowych wszech czasów. Była to muzyczna podróż do baśniowej krainy - świata wprost ze snu pełnego wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentlemanów. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów jest jednym z nielicznych na światowym rynku muzycznym, który nie ma sobie równych zarówno pod względem wykonawców, barw, jak i poziomu wykonawczego. Najpiękniejsze arie i duety zaśpiewali soliści największych scen. Piękne stroje, przepych dekoracji, mistrzostwo choreografów oraz wspaniała gra aktorska dopełniają całość widowiska pozostawiła je niezapomniane. W programie koncertu można było znaleźć cudowne walce, zabawne polki, ogniste czardasze. Wirtuozerskie arie w wykonaniu Gwiazd oraz piękna dekoracja w połączeniu z choreografią sprawiły, że spektakl ten był niesamowitym przeżyciem.

źródło: pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl