13.03.2022, 11:43 | czytano: 1451

Teatr za 5 zł w nowotarskim MCK

NOWY TARG. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakle teatralne dla dzieci. Zaprezentowane będą dwa przedstawienia - w dniach 22 i 23 marca (wtorek i środa) o godz.9.00. Pierwszego dnia będzie to „Puch! Puch!", a drugiego - „C jak Cyrk", oba w wykonaniu Teatru Chrząszcz w trzcinie.
Spektakle dla klas przedszkolnych i klas I-III szkół podstawowych. Bilet 5zł. Zapisy: Sekretariat MCK, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mck.nowytarg.pl.
„Puch! Puch!"

Ekscentryczna Kaczka i introwertyczny Mamut, dwójka nietypowych przyjaciół mierzą się z urokami i przeciwnościami zimy. Tym razem Mamut jest zachwycony – to jego ulubiona pora roku, Kaczka natomiast najlepiej odleciałaby do ciepłych krajów. Przekonują ją zimowe zabawy – rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, a zwłaszcza perspektywa prezentów pod choinką. Ale czy Mikołaj ich tam znajdzie?

O rzeczach najważniejszych w nieszablonowy sposób i z dużą dawką humoru opowiedzą aktorzy Teatru Chrząszcz w Trzcinie: Marta i Cezary Skroccy. Spektakl jest zrealizowany w konwencji teatru lalkowego, z muzyką na żywo. Idealnie pasuje do zimowej pory roku, może być świetnym „podprowadzeniem" do spotkania ze Św. Mikołajem. Przedstawienie prezentuje nowe przygody Mamuta i Kaczki występujących w spektaklu „Puk! Puk!".

Reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek" Nowak
Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka


„C jak Cyrk"
Spektakl „C jak CYRK" jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek" Nowak
Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl