16.03.2022, 11:39 | czytano: 2718

List. "Panie Dorula i Panie Filar, może mieszkańcy nie życzą sobie autobusów i zwiększonego ruchu samochodowego"?

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
- Dlaczego mieszkańcy nie mogą liczyć na rzetelną informację ze strony Władz Miasta i uzgodnienie swoich pomysłów z mieszkańcami? - pyta mieszkaniec Zakopanego w sprawie budowy tymczasowego dworca kolejowego na Spyrkówce.
"Szanowny Panie Redaktorze,
Ostatnio kolega zadał mi pytanie, czy można poinformować mieszkańców, o tym że będą mieć przerąbane w ten sposób żeby o tym nie wiedzieli…

Otóż można…

Wystarczy puścić do mediów np. informacje, że Władze Zakopanego zorganizują kolejowy dworzec tymczasowy na terenie dawnej lokomotywowni i…. tyle.

Mieszkańcy przeczytali, jest super.

Ale może prawda jest taka, że w szczycie sezonu (wakacje, ferie) autobusy, busy i inne złomy będą przewozić pasażerów między dworcami..., pod ich oknami. Nie wiem czy to faktycznie prawda, ale jeżeli tak jest to oznacza, że obecna władza tak naprawdę okłamuje mieszkańców po raz kolejny realizując swoje pomysły ich kosztem, w tym przypadku mieszkańców ulic Bachledzki Wierch, Chyców Potok, Szymony czy Samków.

A może mieszkańcy sobie tego nie życzą Panie Dorula i Panie Filar. Może nie życzą sobie autobusów, może nie życzą sobie zwiększonego ruchu samochodowego. A może jest odwrotnie może będą tym zachwyceni. Chyba nie wiemy, a może wystarczy ich spytać.

Gdzie są radni z tego okręgu: Pan Figiel, Pan Sęk, Pan Józkiewicz, Pan Szczerba, Pan Wiśniowski? Przecież to Wy powinniście być głosem mieszkańców (przecież sami o ten głos zabiegaliście) i powinniście o tych mieszkańców dbać.

Gdzie się podziały rzetelne media, które powinny takie tematy drążyć, wyjaśniać, informować, a nie tylko powielać Urzędową propagandę?
I tu dochodzimy do punktu wyjścia, czyli propagandy. Jak można mijać się z prawdą stosując propagandę najlepiej widać na przykładzie obecnej tragicznej wojny. Niestety, widać też jak obecne Władze Miasta stosują ją dla swoich miałkich celów politycznych. To niestety wynika z jakieś skrzywionej ich mentalności i przekonaniu o własnej nieomylności. Widać to dobitnie na przykładzie inwestycji związanych z przebudową dworca (ale nie tylko). Widoczny jest tu ewidentny brak rzetelnej informacji i brak dyskusji z mieszkańcami. Czy ktoś z mieszkańców wie jaki będzie faktyczny zakres inwestycji, utrudnień z tym związanych. A może za chwile nie będą mogli wyjechać z pod domu, a do tego wartość ich nieruchomości drastycznie spadnie. Mieszkańcy nie wiedzą bo skąd, przecież nawet w kolorowej wydawanej przez Urząd za ciężkie pieniądze gazetce nie ma o tym informacji.

No właśnie rzetelna informacja… a nie propaganda. Dlaczego mieszkańcy nie mogą liczyć na rzetelną informację ze strony Władz Miasta i uzgodnienie swoich pomysłów z mieszkańcami? Ja nie wiem.. mój kolega nie wie, ale może ktoś coś?

Na marginesie - miasto prowadzi kolejne nabory na dwa stanowiska ds. kontaktów z mediami. Czy na pewno jest to w tym mieście potrzebne i jest to w interesie mieszkańców? Wątpię…

pozdrawiam, Mieszkaniec"

Więcej: "PKP zawiesza połączenia kolejowe do Zakopanego. Stacja końcowa zostanie przeniesiona na Spyrkówkę"

oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl