03.04.2022, 10:04 | czytano: 1159

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

"Przez dwa lata ze względu na pandemię nie odbywało się nasze spotkanie szkoleniowe w Pięciu Stawach. W tym roku mieliśmy już wszystko zaplanowane, gdy przyszła wojna. Po długich rozmowach doszliśmy do wniosku, że zorganizujemy Dni w nowej formule - dla nas wszystkich, by znaleźć odskocznię w górach w tych trudnych czasach ale przede wszystkim - dla pogrążonej w wojnie Ukrainie i potrzebujących pomocy uchodźców z tego kraju" - wyjaśnia w imieniu organizatorów Monika Strojny.
Dziewiąte Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy odbędą się 9 i 10 kwietnia br. w Schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawach w Tatrach.
Pod okiem Instruktorów i Przewodników związanych z 5+Szkołą Górską można będzie dowiedzieć się podstaw wiedzy lawinowej, skiturowej, nawigacyjnej, turystyki zimowej a także przyrodniczej. Szkolenia podzielone będą na godzinne bloki w terenie oraz prelekcje, spotkania i testy sprzętu. Odbędzie się także specjalny wyścig outdoor z nagrodami oraz debata lawinowa nt. plecaków i kamizelek wypornościowych.


Oprócz szkoleń w sobotę, pojawią się także testy nart i splitboardów, firmy outdoor zaprezentują nowości w sprzęcie lawinowym i turystycznym, a w niedzielę będzie można wypożyczyć narty freeride, skiturowe czy splitboardy na indywidualne wycieczki.

Dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji Ocalenie, która działa na rzecz pomocy Ukrainie.

"Każdego zapisującego się na szkolenia poprosimy o wrzucenie do puszki kwoty wedle uznania. Cały dochód ze sprzedaży szarlotki w Schronisku w weekend 9-10 kwietnia także zostanie przekazany Fundacji. Nasi Instruktorzy będą pracować bez wynagrodzenia, a Sponsorzy przekażą także dodatkowe produkty, które przekażemy na pomoc, min. żywność liofilizowaną, folie NRC, karimaty, śpiwory czy czołówki" - wymieniają organizatorzy.
Zapisy na miejscu: Schronisko PTTK Pięć Stawów, sobota od godz.7.30 rano. Start szkoleń o 9.00. W niedzielę zapisy nie obowiązują, rezerwacje sprzętu bezpośrednio u wystawców.

Szczegółowy program dostępny na www.szkola-gorska.pl.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl