21.04.2022, 14:49 | czytano: 6723

Kawiarnia w MCK - nadal do wzięcia

Lokal w MCK w Nowym Targu/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. Ogłoszony ofertowy przetarg nieograniczony na oddanie w dzierżawę lokalu znajdującego się w przyziemiu budynku Miejskiego Centrum Kultury - z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni, nie przyniósł rozstrzygnięcia.
Do przetargu stanęło dwóch oferentów, ale obaj popełnili błędy przy składaniu dokumentów.
"Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, złożone oferty nie zostały wybrane ze względu na niespełnienie warunków określonych w ogłoszeniu przetargu" - poinformował ośrodek w komunikacie.

Dyrektor Andrzej Lichosyt w rozmowie z Podhale24 zapowiedział, że wkrótce ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Do Aleje 3523.04.2022, 23:42
"Pan Bolesław bywał rzadko w budynku, załatwiał dużo spraw na mieście" buhahaha...kupował karmę dla kota:D
Ok23.04.2022, 09:21
Śpiewający portier. Bardzo dobra propozycja. Zdecydowanie uatrakcyjni ofertę kulturalną Nowego Targu. Pani vice Joanna powinna temat podchwycić. Portier śpiewający jest ok.
MCK23.04.2022, 07:15
W MCK ponura atmosfera! Dawniej w holu wisiały obrazy i duch kultury czuło się zaraz po wejściu do budynku. Teraz wita "martwa" kawiarnia! W których pomieszczeniach "ukryli się" organizatorzy imprez, dyrektor, sekretariat? Młodzież kupi bilety na "kup bilecik" a starszym osobom każe się wychodzić na piętro i szukać osoby sprzedającej bilety. Ani osoby odpowiedzialne za działalność kulturalną ani też lokalizacja kawiarni nie jest pomyślana dla osób starszych i młodszych zresztą też nie! Piję np. kawę a z góry jestem obserwowany i mam uczucie spadającego kurzu brr! Ktoś w komentarzu napisał "Pegaz odleciał i już nie wróci". Celem MCK powinno być umożliwianie szerokiego odbioru kultury a już od wejścia do budynku mamy utrudnienia w kontaktach z kulturą i pracownikami. Wieje tam mocno wiatr halny!
Aleje3522.04.2022, 17:59
W tym budynku jest fatalna atmosfera. Pan Bolesław bywał rzadko w budynku, załatwiał dużo spraw na mieście ale do każdego z sercem i uśmiechem, pomocną dłonią. Obecny Pan Andrzej chyba nie lubi ludzi, stoi wieczorami koło budynku zdjęcia robi. Sprawdza wszystko, patrzy na podejrzliwie na ludzi. Może On powinien zostać portierem a nie dyrektorem instytucji MOKu, który kiedyś tętnił życiem do późnego wieczora, był całkowicie otwarty dla ludzi, dla każdego.
ptica22.04.2022, 15:09
@Melpomena - w punkt! Brawo! Ma ta nasza władza rozmach... boki zrywać. Ale w zamian głupota i niegospodarność fruwa już na wysokości szczytu wieży ratuszowej.
Kaja22.04.2022, 10:13
Widać nowy dyro ostro się wziął do roboty. Od 6 miesięcy nie potrafi wynająć kawiarni. Strata na samym czynszu licząc po minimalnej stawce wynosi już 18 tysiaków. Pan Watycha pewnie na sesji powie, że to nie jest strata tylko brak zysku. Cyrk lub już nawet gorzej - Barejowski Miś
Melpomena22.04.2022, 06:34
@nieklakier
Jesteś niesprawiedliwy w swojej ocenie. Były jeszcze koncerty córki radnego, występy żony dyrektora, raut burmistrza dla swoich i posiady Związku Podhalan. Warto było wywalić te 40 milionów i przy okazji bibliotekę na której wybudowanie pójdzie kolejne 15 mln. Kompletny marazm kulturalny i jeden wielki chaos. Podpisuję się pod jednym zastępcą. W tej sytuacji wystarczy.
babcia kasia22.04.2022, 00:17
A może WC zamiast kawiarni zrobić,przynajmniej go nie zasypią.
Emil21.04.2022, 21:52
No to czas śpiewaka się kończy. Muzeum Podhalańskie chyba nie istnieje. W MCK przeciągi i dalej nie ma kawiarni. Na dworcu nie ma kawiarni i wypożyczalni rowerów. Wieża Wodna chyba zamknięta. Muzeum Drukarstwa bez frekwencji. Jeszcze punkt informacji turystycznej w podziemiu. Ciemność widzę ciemność.Nieudolność i kompletny brak oferty kulturalnej i umiejętności zarządzania. Nawet kawy się nie napije choć wyparła bibliotekę. Panie Watycha tak na poważbie. Jeden zastępca wystarczy
Jpj21.04.2022, 21:18
Na stronie miejskiej już niedługo powinna pojawić się informacja: oddam mało używany budynek MCK. Cena do ustalenia
Nieklakier21.04.2022, 21:12
5 miesięcy minęło od szumnego otwarcia MCK. Co udało się zrealizować ?. Kino dla 20 osób i kilka koncertów zorganizowanych przez podmioty zewnętrzne. No...same sukcesy spółki wice-śpiewak. Brawo. Publiczność wstaje z miejsc i przegania towarzystwo wzajemnej adoracji.
Sądny21.04.2022, 19:53
Oddać kawiarnię Związkowi Podhalan. Niech się "stukają" jojkami. Dyrektor unieważnił przetarg a kilka dni temu Kierowniczka twierdziła, że wszystko jest ok. To co dzieje się w MCK to jakaś paranoja. Pegaz odleciał i już się nie wróci. Kolejna "miłość" JIS wice nie nadaje się do niczego. Wywalić w jasną cholerę. Burmistrzu czas najwyższy na radykalne kroki.
Osiol21.04.2022, 19:19
Brakło opisu misji kulturalnej było tylko o kotlecie i koncesji na alkohol a misja najważniejsza lub zbyt dużo osób przez ramię zaglądało i nie dało się rozstrzygnąć...
Czyżby kolejna porazka którą trzeba przekuć w sukces