29.04.2022, 16:01 | czytano: 1462

Dzień Narciarza z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel

arch. Muzeum Tatrzańskiego
ZAKOPANE. W sobotę w Willi Oksza zorganizowany zostanie VI Dzień Narciarza. W programie zajęcia dla dzieci, wykłady i prelekcje oraz prezentacje multimedialne i filmy. Swój udział w wydarzeniu potwierdziła Maryna Gąsienica-Daniel - najlepsza obecnie polska narciarka alpejska.
Zawodniczka znajduje się w czołówce Pucharu Świata, zajęła 8 miejsce w slalomie gigancie na igrzyskach w Pekinie.
Oprócz tego odbędą się warsztaty dla dzieci, pokazy starego sprzętu narciarskiego i koncert piosenki górskiej i turystycznej. Wystąpią Justyna Lasiak i Natalia Kmiecik. Nad wszystkim czuwa pasjonat i historyk narciarstwa Wojciech Szatkowski.

Doroczny Dzień Narciarza rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia o godz. 11 i potrwa do późnego wieczora. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego.


Szczegółowy program:
(godziny mogą ulec przesunięciu).
- 11.00 - Zajęcia edukacyjne dla dzieci „Na oślej łączce”, z pokazem drewnianych nart ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego i pokazem zdjęć, warsztaty dla dzieci (W. Szatkowski).
- 14.00-14.40 - Jerzy Kapłon (COTG PTTK), „Z dziejów Karpackiego Towarzystwa Narciarzy” (prezentacja multimedialna i pokaz pamiątek po Maksymilianie Dudryku-Darlewskim i innych narciarzach KTN).
14.50 – 15.40 - Piotr Jasieński „Dawne wiązania narciarskie”, prezentacja multimedialna i pokaz wiązań narciarskich na przestrzeni niemal stu lat.
15.50-16.30 - Ząb Demo Team, pokaz nowych nabytków: sprzętu narciarskiego, drewnianych nart, wiązań, kijków narciarskich i odznak.
16.30-17.10 - Magdalena Kwiecińska (Muzeum Tatrzańskie) wraz z Haliną Olejniczak „Królestwo nart biegowych”, opowieść o nartach biegowych, trasach i możliwościach w Polsce i na świecie.
17.20 -18.00 Wojciech Szatkowski (Muzeum Tatrzańskie), „...czyli wyprawa się nie udała… - opowieść o pionierach narciarstwa w Polsce, prezentacja multimedialna o początkach narciarstwa, począwszy od staronordyckich, norweskich sag i opowieści po pionierów „białego szaleństwa” w naszym kraju, poprowadzona aż do roku 1914.

18.00- Spotkanie z Maryną Gąsienica Daniel.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Piątek30.04.2022, 07:28
Niedziela to 01 maja a 30 kwietnia to sobota
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl