13.05.2022, 16:16 | czytano: 1114

Karolina Wilczyńska na spotkaniu z czytelnikami nowotarskiej biblioteki

NOWY TARG. Miejska Biblioteka Publiczna gościła Karolinę Wilczyńską, autorkę nie tylko popularnych powieści dla dorosłych, ale również ciekawych utworów dla młodszych czytelników.
Spotkanie odbyło się w Sali Obrad Urzędu Miasta, w którym brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 z Nowego Targu oraz z Maruszyny Górnej. Miało ono charakter warsztatów, których uczestnicy wymyślały wspólnych bohaterów ich własnej powieści oraz jej główny wątek. Następnie każde z dzieci zaprojektowało okładkę swojej przyszłej książki.
Po pełnym emocji spotkaniu z młodszymi czytelnikami autorka rozmawiała z grupą dorosłych wielbicieli jej twórczości. W trakcie dyskusji uczestnicy spotkania mogli nie tylko poznać inspiracje pisarki, ale również poznać jej niemały dorobek literacki, a także otrzymać osobistą dedykację na ulubionej książce.

Wydarzenie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl