24.05.2022, 20:47 | czytano: 1221

Trening strzelecki dla klas mundurowych (zdjęcia)

arch. organizatorów
Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem zorganizowało dziś na strzelnicy w Chochołowie trening z samoobrony i strzelania dla uczniów klas mundurowych.
To kolejna inicjatywa zakopiańskich sokolników. Wcześniej były zajęcia w Kinie Miejsce, prezentujące pasję strzelecką oraz pokazy broni w szkole sportowej.
W dzisiejszych zajęciach w Chochołowie wzięło udział ponad 60 osób.

Jak tłumaczy Adam Zaleski wiceprezes TG Sokół - "to kolejne działanie nasze organizacji na rzecz wspierania inicjatyw proobronnych" - W niedalekiej przyszłości mamy zamiar realizować podobne działania na rzecz szkół na terenie naszego powiatu. Trwają prace nad programem merytorycznym i organizacją pilotażowych grup, które wezmą udział w szkoleniach. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń na adres tg.sokol.zakopane@interia.pl licea, które chciałyby uczestniczyć w takim projekcie. Planujemy, że te szkolenia będą bezpłatne - dodaje.

Na strzelnicy w Chochołowie młodzież szkoli się ze sztuk walki wręcz, poznaje różne rodzaje broni i strzela ostrą amunicją do tarcz strzeleckich. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem szkolenia czuwają wykwalifikowani instruktorzy z ekipy Tatra shooting.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl