24.05.2022, 21:12 | czytano: 1986

"Od Podhala do Opola"

Fot. GOK Łopuszna
XXVI Festiwal Piosenki "Od Podhala do Opola" odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej.
Zaprezentowali się na nim uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Nowy Targ: Dursztyna, Krempach, Nowej Białej, Szlembarku, Knurowa, Dębna, Harklowej, Łopusznej, Ostrowska, Waksmundu, Gronkowa, Ludźmierza, Rogoźnika, Morawczyny, Pyzówki, Krauszowa, Obidowej, Lasku oraz WDK Krempachy.
Na scenie wystąpiło się 18 duetów i 35 solistów, które oceniało jury powołane przez organizatora konkursu, w trzech kategoriach wiekowych.

Komisja w składzie:
1. Beata Buła – muzykolog
2. Maria Wnęk – mgr sztuki
3. Jakub Cudzich – muzyk

po przesłuchaniu wszystkich uczestników biorących udział w konkursie oceniło i przyznało następujące miejsca:

kat. od 0 – III – soliści:
I miejsce – Maria Pankiewicz – Ostrowsko
I miejsce – Zuzanna Cudzich – Dursztyn
II miejsce – Gabriela Skalany – Harklowa
III miejsce – Hanna Hyc – Lasek
III miejsce – Karolina Macioł – Krauszów
wyróżnienie – Natalia Lorenc – Krempachy
wyróżnienie – Nikola Ptaszek – Szlembark
wyróżnienie – Małgorzata Kopeć – Harklowa

kat. od 0 – III – duety
I miejsce – Michał Bańka i Kacper Chlebek – Gronków
II miejsce – Aniela Cudzich i Zofia Hajnos – Pyzówka
II miejsce – Ida Dutka i Nikola Parzątka – Waksmund
III miejsce –Magdalena Sikora i Amelia Sowińska – Knurów
III miejsce Lena Fiedor i Aleksandra Lurka – Pyzówka

kat. od IV – VI – soliści
I miejsce – Justyna Młynarczyk – Dębno
II miejsce – Jan Tylka – Rogoźnik
II miejsce – Roksana Zygmund – Ostrowsko
III miejsce – nie przyznano
wyróżnienie – Kowalczyk Karol – Knurów
wyróżnienie – Julia Domalik – Waksmund
kat. od IV – VI – duety
I miejsce – Gabriela Truty i Hubert Żółtek – Ludźmierz
I miejsce – Maria Truty i Anna Grzyb – Pyzówka
II miejsce – Aleksandra Choroba i Klaudia Cyrwus – Waksmund
III miejsce – nie przyznano

kat. od VII - VIII – soliści
I miejsce – Emilia Skałuba – Ostrowsko
I miejsce – Jadwiga Bednarz – Obidowa
II miejsce – Roksana Pietraszek – Krempachy
II miejsce – Wiktoria Bańka – Gronków
III miejsce – Natalia Ciężobka – Nowa Biała
III miejsce – Aleksandra Bryja – Morawczyna
wyróżnienie – Nicole Paluch – Rogoźnik
wyróżnienie – Sylwia Hudoba – Lasek

kat. od VII - VIII – duety
I miejsce – Karolina Gąsienica i Aleksandra Sikora – Gronków
II miejsce – Dominika Bury i Karolina Dziaba – Krauszów
III miejsce – nie przyznano
wyróżnienie – Julia Makowska i Olga Ambroż - Łopuszna

Źródło: GOK Łopuszna, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl