26.05.2022, 09:49 | czytano: 1101

"Mała mama” w Kinie MCK Nowy Targ już od Dnia Matki

NOWY TARG. Wyjątkowo już od 26 maja (czwartek - Dzień Matki) w Kinie MCK przygotowano nową premierę - film „Mała mama”. To francuska filmową baśń, pokazująca, iż w skromnym filmie może tkwić wielka siła i wielka wrażliwość. Film zdobył Nagrodę Publiczności na MFF w San Sebastian w 2021 roku.
Prezentowany jest także brytyjska komedia kryminalna „Książę”.
Mała mama /Petite maman/, reż. Céline Sciamma, prod. Francja 2021, 72’, napisy
26 maja (czwartek) godz. 19.00
27 maja (piątek) godz.20.00
29 maja (niedziela) godz.19.00
2 czerwca (czwartek) godz.20.00

Opis filmu Mała mama:
Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes "Portretu kobiety w ogniu", w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Książę /The Duke/, reż. Roger Michell, prod. Wielka Brytania 2020, 96’, napisy
27 maja (piątek) godz.18.00
29 maja (niedziela) godz.17.00
2 czerwca (czwartek) godz.18.00

Opis filmu Książę:
Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

MCK Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl