29.05.2022, 10:56 | czytano: 1137

Kino detektywów dla dzieci, czyli filmy "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai"

NOWY TARG. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pokazy filmowe z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" dla osób indywidualnych (30, 31 maja i 1, 2 czerwca) oraz dla szkół (1 czerwca). Bilety po 10zł.
Program projekcji:
30 maja (poniedziałek) godz.17.00
Sekret rodziny von Broms /Von Broms hemlighet/, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, prod.Szwecja 2013, 81’, dubbing

31 maja (wtorek) godz.17.00
Cienie nad Valleby /Skuggor över Valleby/, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, prod. Szwecja 2014,
73’, dubbing

1 czerwca (środa) godz.16.00
Stella Nostra /Stella Nostra/, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, prod. Szwecja 2015, 70’, dubbing

2 czerwca (czwartek) godz.16.00
Pierwsza tajemnica /Det första mysteriet/, reż. Josephine Bornebusch, prod. Szwecja 2018, 89’, dubbing

Pokazy dla szkół:

1 czerwca (środa) godz.9.00
Stella Nostra /Stella Nostra/, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, prod. Szwecja 2015, 70’, dubbing

1 czerwca (środa) godz.10.30
Pierwsza tajemnica /Det första mysteriet/, reż. Josephine Bornebusch, prod. Szwecja 2018, 89’, dubbing

Opisy filmów:

Sekret rodziny von Broms

Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia nie tylko tajemnicza szkatuła znika, ale też zaczynają ginąć rodowe pierścienie rodziny von Broms. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć?
Cienie nad Valleby

Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.

Stella Nostra

W Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni – Dina i Sary. Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Na dodatek z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Pierwsza tajemnica

Pierwsze zlecenie dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?

źródło: MCK, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl