30.05.2022, 10:12 | czytano: 1969

IV Piekielnicki Dzień Dziecka (zdjęcia)

zdj. Jakub Wojtyczek
- Nauczeni doświadczeniami poprzednich edycji zorganizowaliśmy festyn rodzinny na placu przy remizie OSP. Dzięki współpracy Ochotniczej Straży w Piekielniku, Związku Podhalan oddział w Piekielniku i uczniom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Piekielniku spotkaliśmy się tutaj po raz czwarty - mówi Jakub Dyrcz, prezes OSP w Piekielniku oraz pomysłodawca imprezy.
- Jedyne co mogę powiedzieć to: dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, kto włożył w to wydarzenie choćby małą cegiełkę bo dzięki nim udało się nam zorganizować to wspaniałe wydarzenie. Nasza impreza nie jest i mam nadzieję, że nigdy nie będzie komercyjna. Robimy to dla mieszkańców naszej miejscowości i miejscowości sąsiednich i mam nadzieję, że wszyscy bawili się tutaj wspaniale – dodaje.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Udostępniono darmowe dmuchane miasteczko, konkursy i zabawy dla dzieci. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z zespołu Piekielnicanie, uczniowie klasy III SP w Piekielniku i dzieci z Akadami Tańca działającej przy SP w Piekielniku. Dzieci mogły skorzystać m.in.. z malowania twarzy, czy udziału w konkurencjach zręcznościowych. Druhowie OSP w Piekielniku przygotowali tor przeszkód dla dzieci oraz przeprowadzili prezentację sprzętu jednostki.

Tegoroczna, jak i poprzednie edycje to efekt współpracy Związku Podhalan oddział w Piekielniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekielniku, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku oraz Wspólnoty Urbarialnej.

Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczny V Piekielnicki Dzień Dziecka: „mamy nadzieję, że tym razem nic niespodziewanego się nie zdarzy i spotkamy się znowu, tym razem 28 maja 2023".

opr.s/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl