01.06.2022, 09:39 | czytano: 1331

Rowerowe mistrzostwa nauczycieli

W Nowym Targu odbyła się pierwsza edycja Górskich Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym, organizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Nauczyciele przemierzyli trasę o długości 70 km dla mężczyzn oraz 53 km dla kobiet z przewyższeniem sięgającym ponad 1000 metrów. Trasa poprowadzona została przez Nowy Targ, Trute, Pyzówkę, Długopole, Krauszów i Morawczynę. Start honorowy miał miejsce z kampusu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.
Zawody odbyły się przy okazji Akademickiego Pucharu Polski AZS’u. Wietrzna aura sobotniego poranka nie odstraszyła zawodników, którzy w liczbie ponad stu osób dotarli do nas z całej Polski.Najlepszym nauczycielem i tym samym Górskim Mistrzem Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym został Marcin Węgrzyn – ZSCKR Nowy Targ, drugie miejsce i wicemistrzostwo wywalczył Marcin Domin – ZNP Nowy Targ. Trzeci na mecie zameldował się Grzegorz Nycz – SP w Lesku.

Wśród kobiet Górską Mistrzynią Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym została Agata Sarna – ZPS–WO Nowy Targ, wicemistrzynią okazała się Joanna Garlewicz – ZSZ Nr 2 Kraków, a trzecie miejsce wywalczyła Anna Mieszczak – V LO Katowice.

Po zakończeniu wyścigu w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej na uczestników czekał ciepły posiłek oraz punkt masażu przygotowany przez studentów fizjoterapii.

Wiceprezeski Zarządu Okręgu Małopolskiego ZNP, Hanna Jakubek i Sylwia Żmudka, wręczyły zwycięzcom, puchary, vouchery Attiq oraz gadgety sportowe.
- Tak duże przedsięwzięcie nie powiodło by się gdyby nie pomoc ze strony Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a w szczególności pana dra Pawła Gąsiora i pani dr Katarzyny Węgrzyn, którym bardzo serdecznie dziękujemy - podkreślają organizatorzy. - Dziękujemy także wszystkim studentom oraz pracownikom Uczelni zaangażowanym w organizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok.Wyniki i więcej zdjęć https://nowytarg.znp.edu.pl/gmp-nauczycieli-relacja/

Źródło: Oddział ZNP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jan02.06.2022, 00:09
Świetna inicjatywa i podobno super organizacja. Gratuluje Panie prezesie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl