09.06.2022, 16:01 | czytano: 1581

Rywalizacja i zabawa w Zębie (zdjęcia)

zdj. Mateusz Łacek /UG Poronin
Szkoła w Zębie przygotowała wyjątkowy turniej. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Poronin: Suchego, Nowego Bystrego, Poronina, Stasikówki, Zębu i Murzasichla.
Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Anita Żegleń - wójt Gminy Poronin, Piotr Malinowski - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie, i Paweł Para - skarbnik Urzędu Gminy w Poroninie.
Zawodnicy musieli zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych i z wiedzy ogólnej. Były pytania z różnych dziedzin, z zakresu fizyki, matematyki, języka polskiego i innych przedmiotów. Rywalizacji towarzyszyły ogromne emocje, ale przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie do końca zaciekle walczyli o każdy punkt.

I Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności „Alfa i Omega” wygrała szkoła z Poronina. Na drugim miejscu był Ząb, a na trzecim Nowe Bystre.

- Cieszę się, że udało się zorganizować turniej. Mam nadzieję, że będziecie rywalizować, ale przy tym świetnie się bawić, bo taka jest idea tego wydarzenia. Pamiętajcie o zasadach fair plany, o bezpieczeństwie - zwracał się do uczniów dyrektor Piotr Malinowski.

Wójt Anita Żegleń podkreśliła, że turniej łączył różne umiejętności - sportowe, artystyczne i wiedzę. Był połączony z zabawą i ze szczyptą adrenaliny. Sędziowie czuwali nad jego właściwym przebiegiem. - Bardzo mi się podoba kompletność konkursu. Bardzo nam zależy na zrównoważonym rozwoju. Dziecko, przychodząc do szkoły, ma się dowiadywać, że w czymś jest dobre. Chodzi o to, aby mierzyć się w różnych obszarach i to pokazuje uczniowi, w czym jest najlepszy - mówiła wójt Anita Żegleń. - Forma konkursu była atrakcyjna. Uczniowie mają bardzo fachową wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego. To jest naprawę budujące, że wiele osób potrafiło tak wyczerpująco i kreatywnie odpowiadać. Turniej nawiązywał do starych teleturniejów, w których trzeba było wykazać się bardzo szeroką wiedzą. Chcemy pokazać uczniom, że warto się uczyć wszystkiego - skomentowała.
Piotr Malinowski ogłosił na koniec, że turniej stanie się cyklicznym wydarzeniem. Kolejna edycja odbędzie się za rok - 2 czerwca. Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie, a patronat honorowy objęła wójt Gminy Poronin Anita Żegleń.

Wyniki I Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności „Alfa i Omega”
1. SP Poronin
2. SP Ząb
3. SP Nowe Bystre
4. SP Murzasichle
5. SP Suche
6. SP Stasikówka

zdj. Mateusz Łacek/UG Poronin
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl