01.07.2022, 10:44 | czytano: 1818

Lalkarze na tournee z "Kapryśną królewną" (zdjęcia)

zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Grupa Teatralna Lalkarze ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii teatrów dziecięcych w 32. Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Po tym sukcesie Lalkarze otrzymali mnóstwo zaproszeń. Zespół postanowił zaprezentować nagrodzony spektakl jak najszerszej widowni.
I tak już 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, „Kapryśną królewnę” obejrzeli uczniowie oraz grono pedagogiczne tejże szkoły.
Kolejne przedstawienia, a było ich jeszcze pięć, dzięki gościnności Gminnemu Centrum Kultury w Spytkowicach, „Lalkarze” zagrali dla: seniorów ze Spytkowic, uczniów szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Spytkowicach, dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola „Stokrotka” w Spytkowicach oraz otwarty spektakl dla mieszkańców Spytkowic i okolicznych miejscowości. Na każdym z nich owacjom nie było końca, a niejednokrotnie zespół był nagradzany brawami na stojąco.

W sobotę 25 czerwca „Lalkarze” zakończyli sezon teatralny 2021/2022. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Grupę Teatralną Lalkarze. Instytucją patronującą zespołowi jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

W spektaklu „Kapryśna królewna” w reżyserii, scenografii Anny i Jacka Krakowiaków z muzyką Bogdana Szczepańskiego grają: Anna Kracik, Ewa Kracik, Julia Król, Kamil Król, Pola Krupa, Kinga Sikora, Krzysztof Stachowicz, Amelia Żądło.

opr.s/ zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl