02.07.2022, 12:48 | czytano: 1943

Za tydzień wystawa psów rasowych w Nowym Targu

W dniach 9-10 lipca na stadionie przy lodowisku w Nowym Targu odbędą się XXVII i XXVIII Krajowe Wystawy Psów Rasowych.
Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Nowy Targ działa na terenie miasta od ponad 20 lat. Co roku Zarząd Oddziału przygotowuje Krajową Wystawę Psów Rasowych. Komitet Organizacyjny wystawy dokłada wszelkich starań by te imprezy były dobrze odebrane i zapamiętane przez wystawców i gości odwiedzających imprezy.
- W stolicy Podhala, Nowym Targu odbywa się wiele imprez plenerowych. Nasze przyciągają licznych wystawców z kraju i z zagranicy - podkreśla przewodnicząca oddziału Ewa Lehenstein- Werndl. - Prezentowane są psy bardzo wielu ras, te popularne jak również rasy bardzo rzadko występujące. Między innymi licznie zgłoszone są nasze rodzime owczarki podhalańskie. Ta dumna, wspaniała rasa wpisana jest w nasz krajobraz górski. Głównie strzeże owiec na rozległych halach, bo to jest ich naturalne środowisko. Uwielbia pracę z człowiekiem, a na ringach ze swoim właścicielem ubranym w regionalny strój góralski prezentują się pięknie.

- Jak zawsze na naszych wystawach na Ringu Honorowym odbędzie się pokaz, który przygotowała Oddziałowa Komisja Szkolenia Psów. Ten pokaz posłuszeństwa psów od zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Przedstawia nam jak trudną, a zarazem przyjemną pracę musi wykonać człowiek by nawiązać szczególną więź z psem, zostać jego przewodnikiem, a zarazem przyjacielem - dodaje.

Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl