05.07.2022, 16:58 | czytano: 1896

Okrągły jubileuszu chóru Adoramus (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Chór Adoramus ze Rdzawki, powstały w 1992 roku z inicjatywy miejscowej nauczycielki muzyki Zofii Zborek, świętował jubileusz 30-lecia działalności.
Na jubileusz przybyli obecni i byli członkowie chóru, ich rodziny, znajomi i sympatycy. Część uroczysta odbyła się w kościele św. NMP Matki Kościoła, a zaczęła od mszy świętej, którą odprawił dla chóru ksiądz proboszcz Marcin Rymar. Chór Adoramus stworzył oprawę muzyczną liturgii. Po mszy św. przyszedł natomiast czas na pierwsze przemówienia i gratulacje. Burmistrz Leszek Świder, były członek rdzawiańskiego chóru, mówił, że wstępując do niego nigdy nie przypuszczał, że doczeka tak pięknego jubileuszu. - Życie pokazało, że nie było to na chwilę i doraźnie. Bardzo wam za to dziękuję - powiedział, wspominając początki działalności chóru. - Były dobre, ale i trudne chwile. Dziś jednak mamy się czym pochwalić - dodał.
Chór, oprócz życzeń, otrzymał od burmistrza pamiątkowy tablet z gratulacjami i życzeniami oraz kwiaty. Gratulowali i winszowali jubileuszu m.in. radny powiatowy Marek Szarawarski, strażacy z OSP Rdzawka, Koło Gospodyń Wiejskich, władze sołectwa z sołtysem Józefem Filasem na czele, a także przedstawiciele chóru Cantabiles Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym punktem obchodów był jubileuszowy koncert. Chór pod kierownictwem Marcina Zborka zaprezentował publiczności zgromadzonej w świątyni 12 utworów z różnych epok - od Baroku przez Romantyzm pod utwory współczesne. Zachwytów, szczerych gratulacji i oklasków nikt nie żałował.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl