07.07.2022, 11:58 | czytano: 2195

"Bezpieczny turysta" - policyjna akcja w powiecie nowotarskim (zdjęcia)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym - grupą Podhalańską i Strażą Pienińskiego Parku Narodowego przeprowadzili akcje pn. „Bezpieczny turysta”.
To część działań w ramach „Bezpiecznych wakacji” oraz kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i w górach".
Tym razem funkcjonariusze pojawili się na szlakach, by propagować bezpieczne wędrowanie i jazdę rowerem po górskich drogach, reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby niestosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. Przypominano turystom o elementarnych zasadach obowiązujących w górach i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie "Artystyczny przeWODNIK". Przekonywali też wędrowców do korzystania z aplikacji „Ratunek” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń”.

"Wiele osób było zaskoczonych widokiem mundurowych na szlakach górskich i dziękowali za przekazanie cennych wskazówek. Dzieci natomiast korzystając z okazji chętnie zasiadały za kierownicą quada i robiły sobie pamiątkowe zdjęcie' - komentują funkcjonariusze z KPP w Nowym Targu.

opr.s/ zdj. KPP w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
komentarze
z tąd07.07.2022, 14:26
Dla mnie super.Nie wiem co sądzą ci na kładach,,,komarkach,, co mają ,,bidoki,, bacówki w Gorcach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl