08.07.2022, 17:59 | czytano: 1425

Diamentowy Klaps Filmowy dla Mai Ostaszewskiej

zdj. Jurek Bartkowski
Tradycją najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane jest wyróżnianie za wybitne osiągnięcia polskiej aktorki lub aktora. Diamentowy Klaps Filmowy trafił w tym roku do Mai Ostaszewskiej.
Wręczenie statuetki odbyło się wczoraj, podczas gali, która po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciła w pełnym kształcie na Molo w Sopocie.
„W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy otrzymuje wybitna aktorka filmowa i teatralna, aktywistka głęboko zaangażowana w obronę praw człowieka i zwierząt, nie bojąca się głośno o tym mówić - wyjątkowa osoba, która bierze udział w wielu akcjach społecznych, kobieta odważna i pełna empatii do świata. Na scenie teatralnej i planie filmowym doceniana za talent, profesjonalizm i nietuzinkowość” – mówił Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

"Kochajmy kino, twórzmy sztukę, ale też nie zapominajmy o tym, co najważniejsze" - powiedziała Maja Ostaszewska.


Wirtualne gratulacje złożył z ekranu ubiegłoroczny laureat Diamentowego Klapsa Filmowego - Robert Więckiewicz. Statuetkę wręczyli Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas, wiceprezydentka miasta Sopot Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu. Wśród gości sopockiej gali pojawiły się polskie gwiazdy i przyjaciele Festiwalu, m.in.laureatka Diamentowego Klapsa Filmowego z 2016 roku Alicja Bachleda-Curuś, legendarny polski tenisista Wojciech Fibak, finalista Masterchefa Szymon Czerwiński oraz muzyk L.U.C.


Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana od 2011 roku naprzemiennie aktorom lub aktorkom, którzy wnoszą do kina pozytywne przesłanie oraz dostarczają widzom wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Cezary Pazura, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.
Bezpłatne seanse filmowe odbywać się będą do końca sierpnia na sopockim Molo i na zakopiańskim Kulturalnym Placu Niepodległości obok Krupówek (w lipcu o godz. 21.30; w sierpniu o 21.00).

mat. prasowy, opr. s/ zdj. Maciej Cioch i Jurek Bartkowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
klops08.07.2022, 21:43
Następne towarzystwo wzajemnej adoracji.
z tąd08.07.2022, 18:31
OK.Jakieś zdjęcia z aktorami nie ,,gwiazdami,,?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl