11.07.2022, 09:41 | czytano: 3124

Luksusowe szałasy u podnóża Giewontu

Fot. Grzegorz Tatr / Karpiel Steindel Architektura
Na osadę w Kościelisku składa się sześć willi o powierzchni 80 mkw. Inspiracją projektu były tatrzańskie szałasy pasterskie, wznoszone tradycyjnie jako schronienie w wyższych partiach gór.
Projektując luksusowe szałasy u podnóża Giewontu, architekci z pracowni Karpiel Steindel Architektura zaproponowali współczesną, przestrzenną i funkcjonalną osadę rezydencyjną. Zaoferowali jednocześnie architekturę głęboko zakorzenioną w Podhalu, wysoko ceniącą szacunek do miejsca i jego tradycji. Dzięki formie i zastosowanym materiałom budynki odwołują się bezpośrednio do wykorzystywanej od pokoleń zabudowy pasterskiej. Osada w Kościelisku to jak dotąd najwierniej odtworzona forma tego rodzaju zabudowy na Podhalu.


Mat. prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Tajemniczy13.07.2022, 00:37
Tak cudowne, prowizorka wykonania, budynki podczas budowy sprawiały wiele nieprzewidzianych komplikacji co za tym idzie końcowy efekt pozostawia wiele do życzenia. Pamietam jak dzisiaj jak elektrycy przyjechali to nawet dobrze rozłożyć kabli nie potrafili nie mówić o hydraulice. Pozdrawia Pan z budowy ????
Budorz11.07.2022, 18:31
jankowalski, przynajmniej na swoim możesz stawiać jak ci się żywnie podoba. Możesz takie osiedle zbudować w odległości 2 cm jeden od drugiego, przepisy przeciwpożarowe i odległości 3-4 metry dotyczą sąsiednich działek.
Urzędnik11.07.2022, 16:56
Przecie to PODHALE ;p a ty pytasz o szczegóły nikogo nie interesujące poza dudkami z wynajmu
jankowalski11.07.2022, 10:41
Jeżeli są to budynki do zamieszkania, a na takie wyglądają, niezależnie od formy zamieszkania, jak ma się sprawa odległości między budynkami w myśl przepisów przeciwpożarowych? Może architekci wytłumaczą, jaka jest odległość między budynkami i do jakich przepisów się odnieśli sporządzając ten projekt. Pyta przyszły inwestor :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl