11.07.2022, 14:05 | czytano: 1582

Konkursy, zabawy, tańce i muzyka (zdjęcia)

Festyn sołecki w Tylce Biały Potok - jak co roku - zgromadził licznych mieszkańców oraz turystów. Zabawa bowiem była przednia, a pogoda dopisała.
Moc dobrej energii na początek dał występ znakomitej pienińskiej kapeli góralsko – folkowej „Wyhajtani”. Jak na festyn rodzinny przystało, było też mnóstwo zabaw i konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i całych rodzin. Szczególnie dzieciakom radość sprawiały takie konkursy sprawnościowe, jak kręcenie hula – hop i bieg z piłeczką na rakietce do ping - ponga. Rywalizowali w nich dzielnie zarówno przedszkolaki, jak i dzieci nieco starsze. Rodzinnie obierano też ziemniaki na czas oraz wspólnie tańczono w rytm dobrej i skocznej muzyki.
Wielką frajdę młodszym dał występ teatru Niewielki Kraków ze spektaklem pt. „Spotkanie z postaciami z bajek”. Z kolei dorośli dobrze bawili się w rytm muzyki latino w wykonaniu zespołu „Boliwia”.

Nie zabrakło podczas festynu rodzinnego i czegoś dla ciała. Były przepyszne domowe ciasta oraz pieczone na grillu kiełbaski i inne smakołyki.

Organizatorem imprezy była Grażyna Malik, sołtyska sołectwa Tylka Biały Potok, a współorganizatorami Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz OSP Tylka. Patronat honorowy nad impreza pełnił Jan Dyda, wójt gminy Krościenko nad Dunajcem.

Źródło: CKPiP, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl