18.07.2022, 09:05 | czytano: 2257

Poznajmy się: Nowotarski Klub Kolarski

Klub powstał w 2013 roku z połączenia Grupy Bike Fun z Grupą JMP Race. Na dzień dzisiejszy Nowotarski Klub Kolarski liczy 115 członków, a jego prezesem jest Marcin Kwiatek.
Pierwszym prezesem zarządu został Krystian Piróg, który funkcję sprawował do roku 2017. Po jego rezygnacji z funkcji prezesa odbyły się wybory, na których wybrano nowy zarząd w tym prezesa, którym został Marcin Domin. W tym samym roku do klubu dołączyła Grupa IC Podhale oraz pozyskano sponsorów tj. firmę Maxmil, Gena, Willa nad Dunajcem oraz sponsora głównego firmę Kompex. W kolejnych latach klub prężnie się rozwijał, przybywało nowych członków, sponsorów w tym Hydropomp, Black Apart, a ostatnio Kross, który postanowił wspierać młodych kolarzy trenujących w naszym klubie. Oprócz sponsorów klub posiada również partnerów takich jak MCSiR w Nowym Targu, Sports Camp, Jack, Symptom czy Podhale24. W roku 2019 prezesem zarządu został Marcin Kwiatek, który pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.
Głównym celem działalności klubu jest:

– promocja kolarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
– propagowanie zdrowego stylu życia, poprzez jazdę na rowerze i sportowe współzawodnictwo,
– promowanie miasta i gminy Nowy Targ w środowisku kolarskim,
– stworzenie wspólnej platformy działań dla wszystkich pasjonatów kolarstwa z naszego regionu, - szkolenie oraz ogólny rozwój dzieci i młodzieży w zakresie kolarstwa górskiego, szosowego, a od nie dawna także trialowego.

Treningi dla dzieci i młodzieży prowadzone są w oddzielnych grupach ze względu na wiek oraz dyscyplinę. Najmłodsza grupa 7+ stworzona została dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Treningi odbywają się na rowerach górskich i polegają na przejażdżkach głównie po drogach szutrowych. Dzieci zachęcane są do jazdy na rowerze poprzez zabawę, a przy tym uczą się prawidłowej techniki jazdy, dzięki czemu nabierają większej pewności i lepiej panują nad rowerem. Grupa starsza 11+ powstała dla wszystkich tych, którzy z jednej strony chcą poprawić swój poziom wydolnościowy, wytrzymałościowy, czy poprawić technikę jazdy na rowerze górskim oraz szosowym, a z drugiej strony chcą się lepiej przygotować do zawodów kolarskich poprzez realizowanie z trenerem odpowiednio dobranych planów treningowych. Treningi prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę trenerską w której szeregach jest Zbigniew Malinowski Grupa 7+, a którego obecnie zastępuje Jakub Surówka, który prowadzi Grupę 11+ oraz wielokrotna Mistrzyni Polski, a także reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, a także na Igrzyskach Olimpijskich Katarzyna Solus-Miśkowicz, która obecnie pełni rolę koordynatora. Od tego roku prowadzimy również treningi dla dzieci i młodzieży w kolarstwie trialowym pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski Jacka Jarząbka.

Poza tym klub organizuje coroczne zawody o nazwie Kolarskie Grand Prix Nowego Targu dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które z roku na rok przyciągają coraz więcej chętnych zawodników. Pomagamy przy organizacji wyścigu dla dzieci w ramach zawodów kolarskich Nowy Targ Road Challenge. Zachęcamy również do wspólnych przejażdżek rowerowych w sobotnie przedpołudnie pod nazwą Bajabongo Ride, gdzie w miłej atmosferze pokonujemy kilometry jeżdżąc po lokalnych drogach.

Zawodnicy Nowotarskiego Klubu Kolarskiego regularnie biorą udział w zawodach kolarskich zarówno na szosie, jak i mtb. Startujemy w zawodach amatorskich, w tym również z licencjami PZKol odnosząc spore sukcesy.
W skrócie - nasze inicjatywy:
W latach 2014 – 2016 organizacja Rajdu wokół Tatr
Od roku 2014:
- prowadzenie treningów dla dzieci i młodzieży,
- coroczna organizacja zakończenia sezonu kolarskiego
Od roku 2017:
- organizacja Bajabongo Ride czyli otwartych sobotnich przejażdżek na szosie,
- organizacja wycieczek rowerowych dla dzieci w okresie wakacji,
- organizacja Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu na „Kole” w tym od 2018 roku wspólnie z Winter Classic Nowy Targ.

Nowotarski Klub Kolarski liczy obecnie 115 członków. Wszystkich chętnych zaprasza w szeregi: "Znajdziecie nas na facebooku #nkk oraz na stronie www.nkk.podhale.pl. Masz pytania? Napisz do nas mejla: nkk.podhale@gmail.com" - zachęca.

Materiały klubowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lb18.07.2022, 14:23
@Wyrocznia - mi też się dobrze kojarzy, podobnie jak picie piwa na Turbaczu :)
Wyrocznia18.07.2022, 10:58
Nowotarski Klub Kolarski kojarzy mi się z piciem piwa na Turbaczu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl