19.07.2022, 14:00 | czytano: 980

Konkurs na Najpiękniejszy Warkocz Poroniańskiego Lata

Konkurs jest stałym punktem programu Poroniańskiego Lata i w tym roku będzie to już 20. edycja. Jurorzy ocenią długość warkocza, estetykę i pomysłowość upięcia, ogólną prezentację i wdzięk na scenie. Dodatkowe punkty można zyskać za tradycyjny strój ludowy.
Konkurs na Najpiękniejszy Warkocz Poroniańskiego Lata odbędzie się w piątek 22 lipca, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie, obok „Wańkówki”. Prezentacja kandydatek rozpocznie się o godzinie 15.20. Zapisy w tym samym dniu - w biurze konkursu.
Zgodnie z regulaminem, warkocz musi być upleciony z własnych włosów - za doczepione grozi dyskwalifikacja. Dopuszczone są grzywki, pasemka oraz farbowane włosy. W konkursie nie będą oceniane warkocze z dreadami. Wymagany jest też odświętny strój. Co ważne, warkocz nie może być upleciony przez zakład fryzjerski. W konkursie nie może startować zwyciężczyni z roku poprzedniego.

- Konkurs jest nieodłącznym elementem Poroniańskiego Lata. Zainteresowanie jest duże i zapisują się do niego panie nie tylko z naszego regionu, ale i z całej Polski. Konkurs na najpiękniejszy warkocz nawiązuje do postaci św. Marii Magdaleny - wyjaśnia Anna Malacina-Karpiel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Gminy Poronin, Gminny Ośrodek Kultury, Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Karpacko-Małopolski z siedzibą w Poroninie oraz Związek Podhalan Oddział Poronin.
|
Celem wydarzenia jest promocja tradycyjnego uczesania góralskiego. W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt pod numerem tel. 722 277 207.

Materiały prasowe, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl