29.07.2022, 14:12 | czytano: 1508

Młodzi na komisariacie

zdj. KPP w Nowym Targu
Grupa młodzieży ze Śląska odwiedziła szczawnickich policjantów. Młodzież zwiedziła nowy budynek komisariatu i wysłuchała prelekcji na temat bezpieczeństwa.
Kilka dni temu policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy odwiedziła grupa młodzieży wypoczywająca na terenie powiatu nowotarskiego. Gości przywitał komendant komisariatu podkom. Marcin Mikołajczyk. Spotkanie rozpoczęli od zwiedzania nowo wybudowanego komisariatu i przyglądaniu się pracy funkcjonariuszy. Podczas rozmowy z kierownikiem Ogniwa ds. Prewencji asp. szt. Krzysztofem Dolańskim dowiedzieli się, jak wygląda procedura przyjęcia do służy w Policji.
W dalszej części spotkania, policjant omówił konsekwencje prawne i zdrowotne zażywania i rozprowadzania nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Zaprezentowano kilka spotów i filmów dotyczących konsekwencji zażywania dopalaczy.

"Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestnicy zadawali pytania, na które kierownik udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Nie mogło zabraknąć także tematu bezpieczeństwa w sieci, podczas wakacyjnego wypoczynku i bezpieczeństwa na drodze. Na koniec wizyty policjant rozdał wszystkim ulotki informacyjne oraz opaski odblaskowe" - opisują spotkanie policjanci.

KPP w Nowym Targu, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl