09.08.2022, 17:04 | czytano: 1926

X Święto Bobu z masą atrakcji (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Zakopane ma festiwal oscypka, Biały Dunajec święto pstrąga, Dzianisz święto ziemniaka, a Skawa święto bobu.
Skawa od dziesięciu lat szczyci się bobem, z którym jest od dekad kojarzona. Dlatego lokalne stowarzyszenia postanowiły wykorzystać to, z czego słynie ich miejscowość i od dekady organizują Święto Bobu.
W minioną niedzielę na placu przy szkole odbyła się kolejna edycja imprezy. Królował oczywiście bób. Oprócz pierogów z bobem czy past z bobu, można było w tym roku spróbować quichu z bobem, czyli rodzaju omleta, który podbił na imprezie podniebienia smakoszy i zebrał wiele pochwał. Potrawy do degustacji przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skawie. Od kulinarnej strony pokazały się również gospodynie z Ukrainy, a konkretnie z Odessy, które mieszkają w Skawie, przygotowując na imprezę własne potrawy z bobu.

Tradycyjnie wybrano Króla i Królową Bobu, którymi zostali Dominika Skwarek i Bartłomiej Kubiński, oboje ze Skawy. Musieli oni najpierw wykazać się m.in. wiedzą o rodzinnej wsi, o jej topografii i umiejętnościami sprawnościowymi.

Dużą popularnością cieszyły się inne, przygotowane przez organizatorów, konkurencje sprawnościowe jak cięcie drzewa piłą "moja-twoja" czy rzut oponą, zmiana kół na symulatorze, albo zawody sprawnościowe przygotowane przez KS Skawianin Skawa.

W programie imprezy znalazły się animacje dla dzieci przygotowane przez młodzież z Oratorium św. Jana Bosco w Skawie, były także dmuchańce od Ence Pence.
Wszystkie występy odbyły się zgodnie z programem. Przed publicznością wystąpili: mażoretki Arva i Aliens, grupa taneczna So Beat, saunamistrz Maciej Piczura. A na finał odbyły się koncerty zespołów Cygańskie Czary i gwiazdy imprezy - Future Folk oraz zabawa taneczna z DJ Markiem Wacławskim.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl