15.08.2022, 15:02 | czytano: 2080

Cisza i spokój na Orawie. Pomysł na wycieczkę z dziećmi (zdjęcia)

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Podczas gdy na Podhalu tłumy, a na drogach korki, na Orawie cisza i spokój.
Popularne miejscowości jak Białka, Bukowina Tatrzańska albo Zakopane pękają w szwach. Tłumy turystów spacerują ulicami, karczmy są przepełnione, a drogi zakorkowane. Jeśli szukacie nieco spokojniejszego zakątku, pojedźcie na Orawę, a konkretnie do Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.
Wchodząc na teren parku, przenosimy się w czasie. Wyjątkowe są dawne chaty z izbami, sprzętami gospodarskimi, przedmiotami codziennego użytku. Do tego uderza zapach starego drewna.

W kościele Matki Bożej Śnieżnej odbywał się konkurs „Zioła Matki Bożej Zielnej”, a zwieńczeniem był koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

Orawski Park Etnograficzny to doskonały pomysł na wycieczkę z dziećmi. Na zwiedzane trzeba zarezerwować około 2 godziny.

mp
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cisza & spokój17.08.2022, 06:18
I niech tak zostanie
Zubrzycon15.08.2022, 16:47
Wszyscy mamy nadzieję, że następny wójt weźmie się za rozwój turystyki na Orawie, za dbanie o kulturę orawską wszystkich miejscowości i będzie wspierał wszystkie zespoły, wszystkie stowarzyszenia na równi, a nie tak jak teraz tylko dla swoich popleczników Dobrze że sołtysi zmądrzeli i przejmują inicjatywę, zastępując GOK z Jabłonki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl