17.08.2022, 15:06 | czytano: 3527

Moc atrakcji na festynie w Grywałdzie (zdjęcia)

Mnóstwo atrakcji, konkursów dla dzieci i dla dorosłych, a do tego piękna słoneczna pogoda i smaczne pienińskie smakołyki - tak wyglądał festyn sołecki w Grywałdzie.
Wiele radości już na samym początku festynu miały dzieciaki ze spektaklu teatrzyku dla dzieci, który przyjechał z Krakowa. Atrakcyjne były też wspólne zabawy, ćwiczenia i konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Dzieciaki między innymi ćwiczyły swą sprawność, jedząc jabłka zawieszone na nitkach, czy arbuzy leżące na stołach …bez użycia rąk.
A na specjalnie przygotowanej scenie prezentowały swe umiejętności i kunszt kolejne zespoły. Zagrała „Mix Orkiestra”, zaśpiewały i zagrały zespoły: góralski „Wyhajtani” oraz „Narwani”. Oczywiście wystąpiły i miejscowe „Grywałdzkie Nucicki”.
Dodatkowe atrakcje, tym razem kulinarne, z kuchni z samego serca Pienin, przygotowały niezastąpione panie z Koła Gospodyń „Zielony Las” z Grywałdu. Były też stoiska promujące m. in. Nadleśnictwo Krościenko nad Dunajcem, Straż Graniczną i Straż Pożarną.

Podczas festynu zadbano też o wszelką aktywność fizyczną dla dzieci oraz dla dorosłych. Można było zagrać w ping ponga, ćwiczyć na różnych urządzeniach sprawnościowych, a także wypróbować swych sił w konkursach, np. podawania szklanki wody. Czynny udział w festynie brał wójt Jan Dyda, który nie bał się rywalizacji z gośćmi, turystami i mieszkańcami. Na festyn w regionalnym stroju przybyła poseł na Sejm RP Anna Paluch, prywatnie mieszkanka Krościenka nad Dunajcem.

Organizatorami festynu byli: OSP Grywałd, radni sołectwa Grywałd, Urząd Gminy Krościenko nad Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz GOPR.

Źródło: CkiP w Krościenku, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ciekawski19.08.2022, 11:33
@pandemia w aerozolu
To jest dwulicowa osoba, bez krzty honoru i takiej ludzkiej przyzwoitości. Trzeba nie mieć wstydu, by wpierw głosować za ustawami, które są przeciw społeczeństwu a później przychodzić na takie imprezy. Napisałbym o wiele, wiele ostrzej, samą prawdę i tylko prawdę ale admin by nie puścił mojej wypowiedzi.
pandemia w aerozolu17.08.2022, 20:12
No proszę, nawet Marilyn Monroe zaszczyciła festyn swą obecnością.
A pani posłanka jak gdyby nic na jesieni zagłosuje za kolejnymi zamordystycznymi ustawami (o ile jeszcze zdążą).
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl