18.09.2022, 11:52 | czytano: 1221

Dycha Pod Krokwią

ZAKOPANE. Pętle wynoszące łącznie 10 km po terenie płaskim z elementami przełajowymi pokonają uczestnicy drugiej edycji biegu „Dycha Pod Krokwią”, która przed rokiem przypadła do gustu zwolennikom tej formy aktywności. Zawody na nowoczesnych trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem zaplanowane zostały na piątek 30 września br.
„Dycha Pod Krokwią” została zainaugurowana przed rokiem. To inicjatywa Stowarzyszenia Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” przy partnerskim udziale Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem
Będzie to bieg płaski z elementami przełajowymi, którego znacząca większość trasy długości 10 km poprowadzi odcinkami asfaltowymi. Dla uczestników przygotowane zostaną ponownie w godzinach wieczornych oświetlone pętle, ze startem i metą tym razem w okolicy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. – To ciekawa trialowa propozycja, będąca mieszanką płaskich i stromych sekcji, niespotykana na innych biegach w Polsce. Ciekawe, jak w tym roku potoczy się rywalizacja pomiędzy uczestnikami lubiącymi biegi uliczne, a tymi specjalizującymi się w górach – zapowiada utytułowany biegacz Marcin Rzeszótko, ambasador wydarzenia pod Tatrami.

Klasyfikacje prowadzone będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także atrakcyjne i obficie wyposażone pakiety startowe, m.in. w dedykowane koszulki z logo biegu. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych, w tym okularów marki Oakley dla triumfatorów, oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych. Wyłonieni będą ponadto Najlepszy Zakopiańczyk i Najlepsza Zakopianka na trasie biegu. Wpisowe do udziału w imprezie wynosi 50 złotych.

Zapisy trwają na stronie organizatora.


źródło: organizator, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl