23.09.2022, 14:25 | czytano: 864

Rozpoczyna się jesienna akcja szczepienia lisów

zdj. John Sarvis / Wikimedia
NOWY TARG. Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina, że jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa małopolskiego trwać będzie od 23 września do 1 października br. r. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie.
Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka/prostopadłościanu koloru zielonobrązowego o intensywnym zapachu rybnym zawierający wewnątrz blister aluminiowo - plastykowy wypełniony płynem.
Pojemnika nie należy dotykać, podnosić, ani tym bardziej rozłamywać. Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami - należy natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką trzeba zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

W okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl