25.09.2022, 11:37 | czytano: 469

"Sokół" proponuje zajęcia i szkolenia dla uczniów z powiatu tatrzańskiego

ZAKOPANE. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół rozpoczyna szkolenia dla młodzieży z zakresu posługiwania się bronią, strzelania, zwiększania sprawności fizycznej, czy udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia będą prowadzone w szkołach podstawowych i liceach na terenie powiatu tatrzańskiego.
- Rozpoczynają się projekty Zakopiańskiego Towarzystwa Gimnastycznego: Ze szkoły do Wojska i Edukacja dla Bezpieczeństwa. W ramach zajęć uczniowie zapoznają się z budową broni palnej, zasadami bezpieczeństwa, podstawami pierwszej pomocy i wieloma innymi tematami związanymi proobronnością oraz pierwszą pomocą. Część z nich po raz pierwszy odwiedzi prawdziwą strzelnicę na której odbywać się będą zajęcia praktyczne - tłumaczy Adam Zaleski z TG "Sokół" Gniazdo w Zakopanem.
W projekcie uczestniczyć mogą szkoły podstawowe z powiatu tatrzańskiego, które zgłoszą chęć udziału. Liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie bardzo duże. Warto nie zwlekać.

Szkoły, które chcą przystąpić do projektu mogą zgłaszać się do zakopiańskiego Sokoła, tel.: 604 555 460 lub 602 116 205 lub pisząc na adres: tg.sokol.zakopane@interia.pl, aby otrzymać szczegółowe informacje.

Bezpłatne zajęcia prowadzone są we wrześniu i październiku.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Gniazdo w Zakopanem.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl