27.09.2022, 12:50 | czytano: 1616

Uroczysta premiera mobilnej gry miejskiej "Hi(story).com"

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza na uroczystą premierę gry terenowej na smartfona (tableta) pt. "Hi(Story).com", która odbędzie się 30 września (piątek) o godzinie 13.00.
Rejestracja uczestników gry będzie miała miejsce przy Ratuszu w Nowym Targu, Rynek 1 – niezbędny jest naładowany smartphone lub tablet z dostępem do internetu.
Gra jest mocno osadzona w historycznych realiach Nowego Targu. Została ona stworzona przez młodzież z nowotarskich szkół (SP nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 5) pod okiem doświadczonych instruktorek, w trakcie czterodniowych warsztatów projektowania z wykorzystaniem platformy Action Track.

Będzie to fascynująca podróż do przeszłości , pełna intrygujących faktów i zagadek, pozwalająca w innowacyjny sposób poznać naszą podhalańską ścieżkę do niepodległości. Uczestnicy gry korzystając z wirtualnego narzędzia jakim jest aplikacja, jednocześnie bardzo realistycznie, wręcz namacalnie zetkną się z miejscami naznaczonymi historią regionu z początku XX wieku.

Wszystkie potrzebne informację dotyczące uczestnictwa w grze oraz regulamin i formularze znajdują się na stronie internetowej biblioteki: https://mbp.nowytarg.pl/index.php/662-uroczysta-premiera-mobilnej-gry-miejskiej-hi-story-com

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl