19.10.2022, 17:15 | czytano: 974

Wielka przygoda z nauką

Fot. UG Poronin
W szkołach podstawowych gminy Poronin rozpoczął się Festiwal Nauki im. Franciszka Łukaszczyka. 
W gminie Poronin trwa rok Franciszka Łukaszczyka. Kolejnym działaniem, które ma przypomnieć postać i wybitne zasługi mieszkańca gminy, jest Festiwal Nauki jego imienia. Skierowany do uczniów, odbywa się we wszystkich szkołach. 
Przez cały miesiąc uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych metodą projektu. Przekonają się, że eksperymenty można przeprowadzać nie tylko na fizyce czy chemii, ale też na innych przedmiotach, jak między innymi: geografia, historia, matematyka, język angielski, niemiecki, polski. 
W programie nie zabraknie dodatkowych atrakcji. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie zaplanowana jest wizyta edukatorów z Muzeum Armii Krajowej. W sali gimnastycznej przeprowadzą oni z uczniami wielką grę planszową. Szkołę w Zębie odwiedzą również pracownicy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Przeprowadzą pokazy z różnych dziedzin nauki. 

W Szkole Podstawowej w Poroninie firma Chemical World przeprowadzi warsztaty chemiczne. W Poroninie odbędzie się również Festiwal Projektów. Uczniowie każdej szkoły przygotują po dwa projekty naukowe, z różnych dziedzin.

Źródło: UG Poronin, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl