25.10.2022, 20:18 | czytano: 557

IX Nowotarski Dzień Misyjny

NOWY TARG. „Będziecie moimi świadkami aż po krańce świata”, słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich stały się mottem IX Nowotarskiego Dnia Misyjnego.
Do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu przybyły dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i katechetami, aby poznać życie codzienne mieszkańców Indii i Madagaskaru. Na spotkaniu pojawili się także wyjątkowi goście: Siostry Klawerianki od Św. Piotra Klawera oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.


W trakcie trwania Dnia Misyjnego każdy mógł zwiedzić Muzeum Misyjne, uczestniczyć w warsztatach kultury indyjskiej oraz wspólnie z wolontariuszami z Goszczyńskiego zaśpiewać w języku suahili. Wyjątkowa była też wystawa o dzieciach z Lamahroma, po której oprowadzał ojciec Piotr Sokołowski. Podczas spotkania zostały również wręczone nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym pod tytułem: „Każde dziecko pragnie pokoju”. Przyznano nagrody w kategoriach kl. 0-III, IV-VI oraz VII-VIII.


- Mamy nadzieję, że działalność misyjna stanie się motywacją do wspierania nie tylko tych, którzy głoszą Ewangelię na wszystkich kontynentach, ale także mieszkańców zamieszkujących tereny, na których występuje problem głodu, suszy, braku szkół i odpowiedniej opieki medycznej – podkreślają organizatorzy.

Organizatorem Nowotarskiego Dnia Misyjnego był Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy Liceum im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu (pod opieką ks. Michała Dziedzica i pana Wojciecha Grzybka) we współpracy z parafią NSPJ w Nowym Targu.


Organizatorzy dziękują wolontariuszom zaangażowanym w to szczególne wydarzenie oraz wszystkim obecnym na IX Nowotarskim Dniu Misyjnym.

Organizatorzy, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl