04.11.2022, 16:06 | czytano: 691

Mobilna gra terenowa „Hi(story).com” dostępna na Święto Niepodległości (film)

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza do udziału w mobilnej grze terenowej , która powstała w ramach zadania pn. ”Podhalańska ścieżka do niepodległości” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Jest to doskonała okazja do poznania, w nieszablonowej formie, intrygujących faktów i ciekawych miejsc historycznych na mapie Nowego Targu i świętowania kolejnej już rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podążając ścieżką historii zdarzeń i ludzi, można wręcz namacalnie zetknąć się z miejscami ważnymi dla historii regionu, ale również rozwinąć swoje umiejętności przy wykorzystaniu nowych technologii.
Gra stworzona przez uczniów nowotarskich szkół jest dostępna w wersji mobilnej i stacjonarnej do dnia 30.04.2023 dla wszystkich chętnych mieszkańców i turystów naszego regionu.

Kody do gry są udostępnione we wszystkich agendach biblioteki – przy ul. Kolejowej 23, w filii nr 1 przy al. Kopernika 12 oraz w filii nr 2 na oś. Niwa 9, w godzinach pracy placówek.

Zadanie zostało realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Nowym Targu , Urzędem Miasta Nowy Targ , Starostwem Powiatowym w Nowym Targu oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Nowym Targu.

Zobaczcie jak powstawała gra:


opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl