20.11.2022, 09:42 | czytano: 1300

Dzieci bliżej przyrody

Trwa IX edycja konkursu „Poznajmy nasz lasy i ojczystą przyrodę”, którego logotypem jest symbol mądrości: sowa w birecie i okularach.
W konkursie wzięły udział dzieci z 76 szkół podstawowych, usytuowanych na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko. Październikowy etap wyłonił w każdej szkole trójkę najlepszych uczniów. Testy konkursowe nie należały do najłatwiejszych, lecz choć żaden z uczestników nie zdobył maksymalnej liczby punktów, to nie zabrakło liderów o dużej wiedzy.
Wśród najlepszych znaleźli się Malwina Górnisiewicz z Niepublicznej Szkoły Fundacji Królowej Św. Jadwigi z Raby Wyżnej i Bartłomiej Zabrzeski (SP Szlachtowa); do kompletu zabrakło im tylko 2 oczek. Tuż za nimi znaleźli się Wojciech Kroczka (SP Bielanka), Tomasz Wiśniewski (SP Czarny Dunajec) i Mateusz Zimoch (SP Knurów).

216 laureatów weźmie udział w drugim etapie na szczeblu regionalnym, a będzie to 24 listopada w jedenastu szkołach podstawowych w Czarnej Górze, Czarnym Dunajcu, Jabłonce, Krościenku, Łopusznej, Maruszynie, Zębie, Zubrzycy i Szkole nr 1 w Nowym Targu. Najlepsze trójki, łącznie 33 dzieci przystąpi do finałowej rywalizacji pod koniec maja przyszłego roku, która przewidziano w sąsiedztwie rezerwatu Bór na Czerwonem. Najlepsi otrzymają tradycyjne statuetki sów, które w przyszłości będą świadectwem ich wiedzy o ojczystej przyrodzie.

Podhale24 przewiduje niespodziankę dla uczestników konkursu w Nowym Targu, który jak wiadomo pewnego czasu okrzyknięto Miastem Sów, pod czym autor niniejszego tekstu podpisuje się obydwoma skrzydłami…

Jacek Sowa
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl