08.12.2022, 20:26 | czytano: 1138

Rabczański Bieg Mikołajkowy dla Miłosza

Fot. Piotr Kuczaj
7 grudnia w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju odbył się Rabczański Bieg Mikołajkowy.
Imprezę prowadził dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara. W biegu wystartowała młodzież z rabczańskich szkół i szkół sanatoryjnych, strażacy, radni i mieszkańcy miasta. W kategorii nordic walking wzięli udział również seniorzy z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Bieg miał cel charytatywny i każdy z jego uczestników mógł zostać Mikołajem. Jego celem była pomoc w zakupie pionizatora dla Miłosza, wychowanka OREW, placówki prowadzonej przez PSONI Koło w Rabce–Zdroju. Na placu „Pod Grzybkiem” stanęła choinka, którą ubierały rabczańskie przedszkolaki. Choinka w sobotę zostanie zlicytowana na Świątecznym Kiermaszu Rękodzieła, a dochód będzie przeznaczony na leczenie dla Miłosza. Podczas biegu udało się zebrać dla niego 5192,51 zł.

Najlepszym puchary i dyplomy wręczali prezes Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego Antoni Augustyn i burmistrz Leszek Świder. Dużą pomoc w organizację biegu wnieśli radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej. Dla uczestników i gości nie zabrakło ciepłej herbaty i kawy oraz przekąsek.

Organizatorami biegu byli: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce – Zdroju Sp. z o .o. i Zespół Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl