16.01.2023, 18:35 | czytano: 946

Małe Pieniny gościnnie w Dobczycach (zdjęcia)

Dziecięcy zespół regionalny Małe Pieniny wraz z grupą śpiewaczą Pienińskie Nucicki oraz Muzyką Jaśka Kubika wystąpili gościnnie na Koncercie Świątecznym w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach.
- Zaprosiła nas do Dobczyc, jako gościa specjalnego, Beata Czajka – Rolińska, kierownik Sekcji Wokalnych: MGOKiS Dobczyce oraz Young Stars – mówi Joanna Piszczek, kierownik zespołu Małe Pieniny.
Dziecięcy zespół z Krościenka nad Dunajcem, działający przy Centrum Kultury i Promocji oraz Związku Podhalan wystąpił na koncercie świątecznym, jako pierwszy. Na inaugurację zaśpiewał pastorałkę pt. „Ubrały się góry”. A potem były już kolejne kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie z innymi zespołami i solo, takie jak np. „ Jak w Betlejem”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali dwie kolędy: „Oto o północy” i „Tylko taka noc”.

Krościenko nad Dunajcem w Dobczycach promowali rodzice dzieci z zespołu. Na przygotowanym specjalnie stoisku rozdawali materiały promocyjne gminy Krościenko nad Dunajcem.

- Nawiązaliśmy partnerstwo i współpracę z Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym, dzięki temu w ramach wymiany kulturalnej i sportowej przyjadą do nas do Krościenka nad Dunajcem teraz zespoły i sportowcy w Dobczyc – wyjaśnia Joanna Piszczek, kierownik zespołu Małe Pieniny.

Mat. Prasowe, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl