25.01.2023, 19:44 | czytano: 2144

Złote lwy architektury dla pracowni Karpiel Steindel

Materiały prasowe
Osada w Kościelisku pracowni Karpiel Steindel Architektura otrzymała tytuł European’s Best dla najlepszej inwestycji rezydencyjnej na Starym Kontynencie w plebiscycie European Property Awards 2022.
Gala wręczenia nagród odbędzie się już w pierwszych dniach lutego 2023. Wówczas też w ręce architektów z pracowni Karpiel Steindel Architektura oraz inwestora HRMS Invest powędrują nagrody z grawerowanymi głowami lwów – symbolem dobrze znanym i pożądanym w branży nieruchomości komercyjnych na całym świecie.
Za sukcesem stoi zgrany duet: autorzy oryginalnego projektu, doświadczeni architekci z Podhala, ale też świadomy i odważny inwestor. – Polska architektura drewniana zyskuje coraz większy rozgłos w świecie. Za sprawą kolejnych śmiałych i jakościowych realizacji projekty zbierają nagrody w największych plebiscytach. Bez inwestorów byłoby to niemożliwe – mówi Jan Karpiel-Bułecka jr, autor projektu.

Projektując luksusowe szałasy u podnóża Giewontu, architekci zaproponowali współczesną, przestrzenną i funkcjonalną osadę rezydencyjną. Zaoferowali jednocześnie architekturę głęboko zakorzenioną w Podhalu, wysoko ceniącą szacunek do miejsca i jego tradycji. Na Osadę w Kościelisku składa się sześć willi o powierzchni 80 mkw. Inspiracją projektu były tatrzańskie szałasy pasterskie, wznoszone tradycyjnie jako schronienie w wyższych partiach gór.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
nn27.01.2023, 19:23
Fajnie, że ktoś docenił polski projekt za granicą. Teraz można będzie wynająć lub sprzedać te domki turystom za naprawdę grube $$$. A malkontentów nie brakuje jak zwykle ;)
FK26.01.2023, 09:47
Super sprawa, można sąsiadowi z tej "osady rezydencyjnej" podać sól z balkonu na balkon.
"Zaoferowali jednocześnie architekturę głęboko zakorzenioną w Podhalu, wysoko ceniącą szacunek do miejsca i jego tradycji." - zapraszam na Podhale, wydaje mi się, że autorzy tych słów jeszcze nie byli i swoje opinie czerpią z serialu Janosik.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl