30.01.2023, 14:17 | czytano: 695

„Duchy Inisherin” i „Chleb i sól” w Kinie MCK Nowy Targ

NOWY TARG. Miejskie Centrum Kultury proponuje kolejne premiery filmowe: 9-krotnie nominowany do Oscarów irlandzki „Duchy Inisherin” oraz nagradzany w Gdyni i Wenecji polski „Chleb i sól”.
Bilety 16zł ulgowe i 18zł normalne.
Duchy Inisherin /The Banshees of Inisherin/, reż. Martin McDonagh, prod. Irlandia 2022, 109’, napisy, od 15 lat

31 stycznia (wtorek) godz.17.50
1 lutego (środa) godz.20.00
2 lutego (czwartek) godz.20.00

"Duchy Inisherin" to opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Pádraic za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhán (Kerry Condon) i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik (Barry Keoghan). Niestety, wszelkie wysiłki Pádraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu…


Chleb i sól, reż. Damian Kocur, prod. Polska 2022, 100’, po polsku, od 15 lat
31 stycznia (wtorek) godz.20.00
1 lutego (środa) godz.18.00
2 lutego (czwartek) godz.18.00

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

MCK Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl